Новогодишни фризури | Црнобело Форум

Новогодишни фризури

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,520
14,428
1,683
Таму каде што треба
Девојки се ближат празници,дали имате веќе смислено каква фризура ќе имате ?
Јас планирам вака или пак врзана во репче

еве и неколку предлози за они што сеуште немаат никаква идеја

 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,878
973
images.jpg g.jpg s.jpg

Преферирам обичну анти гел или восак фризуру, може малце пена за косу ама одма после стављање сс фен брммм брмммм

Едит: hhhhhhh Како аптекарски шишиња сам ги ставија слике : )
 

Podem

Староседелец
15 февруари 2012
363
356
1,063
300.000.000 BC

Е ова јас го викам веќе убава фризура. Коа ќе видам невести, моми дотерани за некоја журка , било нова година, свадба и далје со ваков стил:
Викам зошто? Пари троши на фризер, кога истото го прави низ дома кога паѓа неделно генерално чистење на домот.

За машки фризури џабе ќе збориме и онака се 98 % пери:носи.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi and Luckky