1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Новогодишни фризури

Дискусија во форумот 'Коса' започната од JaMi, 22 декември 2012.

 1. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  Девојки се ближат празници,дали имате веќе смислено каква фризура ќе имате ?
  Јас планирам вака или пак врзана во репче
  [​IMG]
  еве и неколку предлози за они што сеуште немаат никаква идеја

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Сара.13, Rosana, violetmoon и уште 5 други им се допаѓа ова.
 2. Никола. Лазаров

  Никола. Лазаров Полноправен Член

  Зачленет на:
  20 ноември 2012
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  10
  Косата нагоре и терај :igra

  сите стајле женски фризури :) малце машки ... до душа нема многу машки фрузури ама ставете :D
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Илариа

  Илариа Полноправен Член

  Зачленет на:
  22 декември 2012
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  41
  [​IMG]
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 4. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  еве повели стави предлози за машки фризури :giggle
   
 5. steppenwolf

  steppenwolf Староседелец

  Зачленет на:
  12 декември 2012
  Мислења:
  335
  Допаѓања:
  489
  Машки фризури.

  [​IMG]
  ^За у кафана.

  [​IMG]
  ^За у дискотека.
   
  На Hkakashi му/ѝ се допаѓа ова.
 6. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  images.jpg g.jpg s.jpg

  Преферирам обичну анти гел или восак фризуру, може малце пена за косу ама одма после стављање сс фен брммм брмммм

  Едит: hhhhhhh Како аптекарски шишиња сам ги ставија слике : )
   
  На i_wanna_fly, Anakin, Luckky и уште 6 други им се допаѓа ова.
 7. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,838
  Допаѓања:
  6,527
  Минатата новагодина ја имав кренато на четка, еве со слика
  [​IMG]
  А оваа година планирам да ја носам со шишки, разбрав таква била модата во Лондон
  [​IMG]
   
  На Party Poison, Сара.13, violetmoon и уште 1 член му се допаѓа ова.
 8. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  Грациозно!
  [​IMG]
   
  На parvati, Ана-Каренина, violetmoon и уште 8 други им се допаѓа ова.
 9. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218
  Јас имам многу кратка коса, па немам голем избор, фенирана или пак пеглана ќе ми биде косата.

  victoria-beckham-bob-hairstyle.jpg
   
  На elizabetta, street_chic и JaMi им се допаѓа ова.
 10. Podem

  Podem Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  355
  Е ова јас го викам веќе убава фризура. Коа ќе видам невести, моми дотерани за некоја журка , било нова година, свадба и далје со ваков стил:

  [​IMG]


  Викам зошто? Пари троши на фризер, кога истото го прави низ дома кога паѓа неделно генерално чистење на домот.

  За машки фризури џабе ќе збориме и онака се 98 % пери:носи.
   
  На JaMi и Luckky им се допаѓа ова.

Сподели: