Новогодишна ноќ | Црнобело Форум

Новогодишна ноќ

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,905
7,388
1,153
Big Sur
^ Нека ме поправат ако грешам, ама мислам дека постои кафанче со такво име. (think)

Иначе ја споив темата со „Новогодишна ноќ“ пошто се исти.
Јас уште не знам. Со моево друштво тоа најчесто се решава во 5 до 12 и ич не се замараме за облека, лампиони, сарми во коса и остало.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape and Altaïr

gabi96

Полноправен Член
4 септември 2015
36
28
18
25
прв пат имам љубовна врска и малку фантазијата повеќе ми работи...(inlove)
инаку сум скромна и за мене новогодишната ноќ би била прекрасна во некој хотел:cool: па дури и во хотел ''ЈОРГАН'' би прифатила...:giggle:giggle
иначе немаме сеуште испланирано а бидејќи и не СМЕ зборуваЛе на таа тема претпоставувам дома :(:(:(:mad:
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Традиционално веќе трета година прославуваме заедно со Хоуп. Оваа година решивме да ве поканеме и вас знајни и незнајни пријатели, и да ви дадеме шанса и вие да си поминете најубаво. :zelen Океј ова веќе почнува да звучи двосмислено.
Како и да е. Новогодишната собиранка ќе се одржи во Бт. На 31. Кој сака и кој е во можност нека каже да се организираме. :)
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,023
9,649
1,683
Normandy
I`m on a verge на нешо многу убаво за оваа година, се` зависи од тоа во наредниве 2-3 дена дали ќе добијам потврда. Не дека ме дрма нешо еуфоријава, али за прв пат у животот да иам повеќе ентузијазам. Ќе видиме.
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,848
1,153
Ако оваа Нова Година е првата што ќе ја славам без сестра ми, ич не ја славам!
А бидејќи најверојатно така ќе биде, ќе си легнам да спијам уште од 10, во знак на протест!
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,023
9,649
1,683
Normandy
Ако оваа Нова Година е првата што ќе ја славам без сестра ми, ич не ја славам!
А бидејќи најверојатно така ќе биде, ќе си легнам да спијам уште од 10, во знак на протест!
Несоницата: Чеј да видам календарот дали иам нешо попаметно за вечерта измеѓу 31 декември и први јануари :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Аркантос