Нова дрога - Крокодил

TheFrisb

Староседелец
3 март 2012
97
161
1,043
Во друга галаксија :)
Еве една од најновите дроги - Крокодил.Мислам дека потекнува од Русија.Јас мислам дека оние што ја направиле дрогата имале цел да ги запрат оние што се дрогираат.Зошто велам да ги запрат : Велам да ги запрат бидејќи после користењето на оваа дрога (1-2 недели) ти се гледаат коските - кои се само почеток.Се подоцна и подоцна ти се распаднува телото.Овде можете да ги објаснувате вашите мислења за дрогата - Крокодил.
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Крокодил или дрога на сиромашните.
Засега убедливо најефтина на пазарот, а дејството трае околу два часа.
Некои наркозависници кои се соочуваат со последиците од дрогата, најмногу изјавуваат дека не ни знаеле дека ја конзумираат и дека дилерите им ја подметнуваат измешана со хероин.

Не знам додуша што е како е, ни па ме занима.
Ти во 21 век, да се лупаш у вена оти знаеш имаш проблеми или од бес е смешно.
Нека цркнат, не ги жалам ама ич.
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Кој знае да се дрогира знае со што да се дрогира и како.Останатите млади пилци ќе земат неквалитетен хероин ќе се рокнат и 4 во вис за кратко време.
Веќе пример ако сакам да се дрогирам ќе се дрогирам со нешто квалитетно :D
 

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
не сум запознает многу со оваа дрога, пред некој ден пријател од Прага ми кажа дека доста брзо се шири таму кај младината ... ако се последиците како што викате, не ми е јасно што им е целта на корисниците ? :banghead

деца не си играјте со крокодилот, ако ве повлече во барата - нема излагање ... Изменето од модератор.
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
не сум запознает многу со оваа дрога, пред некој ден пријател од Прага ми кажа дека доста брзо се шири таму кај младината ... ако се последиците како што викате, не ми е јасно што им е целта на корисниците ? :banghead

деца не си играјте со крокодилот, ако ве повлече во барата - нема излагање ... зимајте само проверени дроги (happy)
Најефтина е.
А корисниците...па знаеш нив системот ги е*е, они се несфатени, они мораат да бидат поразлични.
Или па социјалното не им стасало на време.:unsure
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 4FUN and TheFrisb

TheFrisb

Староседелец
3 март 2012
97
161
1,043
Во друга галаксија :)
Најопасната дрога е ова. :eek

misc-true-story.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marick14