Нова ,,Христова жива црква" бара регистрација

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Велес јес да има топилници, ама овој претерал. Значи буквално е од оние што мислат дека имаат талент, па прават песни. (facepalm)
Мала дигресија од темата за црквата, али ваљда преку ритуаливе ќе ја промовира и својата музика.
Што знам, мене доволна тортура би ми било да треба да го слушам.
Извадок од Вечер од пред 3 години:
Мастер Константин Кајшаров има ново цеде насловено "Метатрон" со музика за која е веќе научно потврдено дека е исцелителна. Научно е докажано дека духовната музика од албумот влијае на материјата, поттикнува исцелување кај слушателите и ги иницира кон позитивни промени во животот. Тестирана е и научно докажана од д-р Масару Емото, истражувач на водата и доктор по алтернативна медицина.
Кој ми го најде албумот, го праќам на Хаваи цел месец откако ќе се збогатам благодарение на исцелувачката музика.
Види бе, си ги искомбинирал работите и ќе млати пари на двете. Уз сеансите ќе продава или поклонува и ЦД-а и ете ти профит.

Готово, сметајте дека 73ца се потпишале. (nod)
ALL HAIL THE MASTER!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: existence

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
Велес јес да има топилници, ама овој претерал. Значи буквално е од оние што мислат дека имаат талент, па прават песни. (facepalm)
Мала дигресија од темата за црквата, али ваљда преку ритуаливе ќе ја промовира и својата музика.
Што знам, мене доволна тортура би ми било да треба да го слушам.
Извадок од Вечер од пред 3 години:

Кој ми го најде албумот, го праќам на Хаваи цел месец откако ќе се збогатам благодарение на исцелувачката музика.
Види бе, си ги искомбинирал работите и ќе млати пари на двете. Уз сеансите ќе продава или поклонува и ЦД-а и ете ти профит.

Готово, сметајте дека 73ца се потпишале. (nod)
ALL HAIL THE MASTER!

Во право се дека музиката му е исцелителна, необично ме расположува, некако многу на смеење ме тера, но мое мислење е дека уште поголем исцелител бил во времето кога не бил свесен за тоа. Ако не верувате еве ви доказ
 
Последна промена од модератор:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina and Electra

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Судот спречи регистрација на ,,жива црква'' која се занимава со истерување ѓаволи

Падна во вода обидот за официјализирање на дејноста истерувач на демони во Македонија. Надлежниот суд го одбил барањето за регистрација на новата “Христова жива црква”, поднесено од Константин Кајшаров. Црквата која требало да биде специјализирана за исцелување на болните, ослободување на проклетствата и растурање на магии, не доби зелено светло од институциите, со што пропадна обидот Македонија да го добие својот прв егзорцист. Кајшаров кој исцелувањете го оддржува во својот институт, пред камерата на Сител говори дека покрај неговата моќ помогнала на многу луѓе.

Спротивно на ова пак, претседателката на комисијата за односи меѓу верските заедници смета дека местото на луѓето е во црквите. Божиновска вели дека исцелувањето е работа на специјализираните свештеници.

Според информациите, до надлежните судови поднесени се повеќе барања за нови верски објекти потпишани од 72 граѓани.

http://m.sitel.com.mk/sudot-sprechi...-koja-se-zanimava-so-isteruvanje-na-gjavoli-0
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Кајшаров е специјализиран за крадење. На претходната страна има пишано дека не давал бесплатни совети, па нормално, кој крадец дава нешто. Како може да му се верува на овој не знам, премногу прост народ постои, црква ќе правел за истерување демони, па најголем демон си ти да ти ..... ретардираниот. Како не го убие некој да се спасат луѓето додека е време.
 

Nekoe

Нов член
25 септември 2014
12
14
3
35

Во право се дека музиката му е исцелителна, необично ме расположува, некако многу на смеење ме тера, но мое мислење е дека уште поголем исцелител бил во времето кога не бил свесен за тоа. Ако не верувате еве ви доказ
Оваа будала одамна ја немав видено...
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
138
1,053
Кај нас лошите работи се прифаќаат.
Разни организации со лоши намери,во мала земја.:(
И веќе постоечките секти треба да се забранат со нивната работа