Нешта што жените ги мразат во стилот на облекување на мажите

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
баш сакам да видам машко со кожни панталони, тоа е толку sexy (inlove)
синоќа на концерт Бени, од нон-стоп носеше такви wow :trepka
Бени скоро секогаш носи кожни панталони.;)
Иначе сигурно убаво си помина, кај него нема неубав провод.:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: N|ghtmare_f

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Џабе убавина, кога комбинациите им се ужасни.
Ама, колку е релеватно да се коментираат овие момци не знам. Сепак, за нивните стајлинзи се грижат стилисти, кои ги сметаат за професиоанлци (повеќе на хартија отколку на дело, ама тоа е).
Некои комбинации на славните никогаш не би ја виделе светлината на денот да не биле стилистите.
Но, за тоа друг пат.

Повеќето од горенаведените работи ме нервираат и мене.
Како на пр. машките хулахопки. Не можам да замислам машко кое носи хулахопки.
Потоа, угг чизмите. Можеби имам некаде кажано дека воопшто не ги сакам, ни за женско, а камоли за машко.
Маиците со длабоко деколте: и уште да има љубовен килим и поодвратнно нешто ќе нема...
Деколтето си е за жени, не за мажи.
Прекратки шорцеви: мускулестите нозе нека ги докажат на плажа во купачи, а не во женски кратки шорцеви.
Фенси ремените не ми пречат ни најмалку, но ми пречи нивното истакнување. Баш како на сликата.
Ако целата маица е ставена во пантолони, океј, ама да го ставиш само предниот дел за да дојде до израз ременот е тоа ми е ужасно. Па, уште ако е некој со лого на бренд...испаѓа како „видете ме, чудете се, имам Д&Г ремен.“ (најчесто е фејк).
Останатото не ми пречи.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Сите овие горенаведени се само ванаби оддвојувања од класичната машка раја.
Ретко кое машко што не пати за внимание ќе се облече така.
Јас не поднасам само свилењаци, шпицурајки и машки деколтеа од кои вири љубавна вуна.
Ама пак демек машкине многу сакаат цури а ла бугарски и српски шпиц, розево-тигрести певаљки со длабоко деколте и пич-минич, па пак си ќутат и си гледаат.
Мене, искрено, дури не навлегува во екстремно кремско-педерски, не ми смета.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: slb_bobo

~ Скарлетка ~

Активен Член
25 октомври 2012
348
204
43
35
Скопје
Бравос, се сте кажале... И да, ужасно многу нервира било која од дадените опции. Па да се две или повеќе заедно... :banghead