Несоница | Црнобело Форум

Несоница

bluebell

Полноправен Член
12 јануари 2022
41
15
8
26
Вчера не можев да заспијам до ниедно време од ноќта. Денес се разбудив во 11:30. Ми се наруши дневниот биоритам, се чувствувам изморено. Пијам еден лек за спиење, но и покрај тоа се случува да не можам да заспијам.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,515
1,183
Big Sur
Вчера не можев да заспијам до ниедно време од ноќта. Денес се разбудив во 11:30. Ми се наруши дневниот биоритам, се чувствувам изморено. Пијам еден лек за спиење, но и покрај тоа се случува да не можам да заспијам.
Кој е лекот, ако не е тајна? И дали помага општо (ако ги занемариме неколку пати, на сите се дешава)?
 

bluebell

Полноправен Член
12 јануари 2022
41
15
8
26
Кој е лекот, ако не е тајна? И дали помага општо (ако ги занемариме неколку пати, на сите се дешава)?
Лекот е Заласта, од 5 милиграми. Извини што сега ти одговарам, дури сега се уклучив на форумов. Не сакам да се правдам, ама ме интересира дали овој лек дебелее, доведува до зголемен апетит и создава зависност?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,515
1,183
Big Sur
Лекот е Заласта, од 5 милиграми. Извини што сега ти одговарам, дури сега се уклучив на форумов. Не сакам да се правдам, ама ме интересира дали овој лек дебелее, доведува до зголемен апетит и создава зависност?
Ништо страшно, фала што одговори. :)
Не пишува на самите индикации на ливчето или негде на нет? Можеш и со матичниот да се консултираш или аптекар прашај кога ќе начекаш.
Ако има Б витамини (а веројатно има), можно е да покачува апетит. Знам пошто ко мала прасе ме направија со Б-комплекс и само јадев. :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: bluebell