Непобедливо срце

Sofija...

Истакнат Член
23 ноември 2012
256
358
363
28
images

Само бидејки Иван Босилчич глими!:pusi
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
28
Битола
Ќе има бе, јас глумам во една епизода од серијата Тврдокорни, мислам од март натаму ќе се емитува, ама не ме држи за збор, зашто уште се снима. :zelen
Дотогаш ќе ја има шпанската серија Легендата за Хиспанија надсинхронизирана на македонски. Почеток: 4 февруари во 22.50, од понеделник до петок. :)

он: Српскиве серии и филмови не можам да ги гледам никако, се некое глупи содржини имаат, едни исти актери во секоја серија и тоа антипатични (има и исклучоци, ама тоа се филмови и серии од пред 20 години). И серијава гледам ќе биде иста, не планирам да ја гледам. Поарно ќе гледам некоја сај-фај американска серија отколку српскиве романтики. :)
епа ок..а ако има шпански синхронизирани на македонски тоа е ќе биди брука xd
 

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
Па заради тоа што моите дома ќе ја гледаат,изгледа и јас ќе морам.Незнам точно за што се работи во неа,ама знам дека мајка ми е голем фан на овие серии.Ми имаше кажувано дека имало и книга за оваа серија како и за други српски серии.
Ах,еве сега видов автор е Мир Јам истата која ја напишала и книгата Ранетиот Орел (bravo)
Еве ја и првата епизода на тие што ви се брза.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
епа ок..а ако има шпански синхронизирани на македонски тоа е ќе биди брука xd
Секоја странска земја што купува серии и филмови ги синхронизира, без разлика дали јазикот им одговара на тој од серијата. Така што не гледам никаква брука. Поарно ќе гледам шпанска синхронизирана серија, отколку турска синхронизирана хит-серија :)
П.С. Ако мислиш дека ние имаме лоша синхронизација, провери ги бугариве. ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Martin_MKD

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
28
Битола
Секоја странска земја што купува серии и филмови ги синхронизира, без разлика дали јазикот им одговара на тој од серијата. Така што не гледам никаква брука. Поарно ќе гледам шпанска синхронизирана серија, отколку турска синхронизирана хит-серија :)
П.С. Ако мислиш дека ние имаме лоша синхронизација, провери ги бугариве. ;)
имам видено за бугарите ама другите земји што прават со синхронизирае мене не ме интересират мене ме интересира што прави мојата земја..така да по мое Синхронизација на Македонски од шпанска серија е тотална утка (мое мислење) не дека турските се подобри ама горе долу подобро се гледа..камо да грешам !
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Првата епизода од серијата навистина остава впечаток и гарантира уживање и во иднина а српската продукција уште еднаш покажа дека квалитетот може да ги задржи гледачите пред екраните.Едвај ја чекам утрешната епизода :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Badgirl

FallenAngel

Староседелец
5 декември 2012
601
402
1,073
Eupen
Првата епизода од серијата навистина остава впечаток и гарантира уживање и во иднина а српската продукција уште еднаш покажа дека квалитетот може да ги задржи гледачите пред екраните.Едвај ја чекам утрешната епизода :)



Ги има сите на јутуб. Не мора да чекаш. Или сакаш да е возбудливо :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Ги има сите на јутуб. Не мора да чекаш. Или сакаш да е возбудливо :)

Ќе си чекам јас,повозбудливо ми е вака.А не дека после нема да ги симнам сите епизоди,прашање е до кога ќе издржам :D