1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Непобедливо срце

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од Давор, 26 јануари 2013.

 1. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  Нова серија која од следниот викенд ќе започне да се емитува на сител телевизија.Се работи за љубовта помеѓу Мирослав и Милена и пречките низ која таа ќе треба да мине.Мене српските серии ми се некако најдобри и најинтересни,па сигурно ќе ја пратам серијава.Актерите се полн погодок а серијата дефинитивно ќе биде една од подобрите кои во последно време се емитуваат на нашите телевизии.Па, јас едвај чекам да започне!
  [​IMG]
   
  На Sofija..., Весна1992, Gemini и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  И јас ги сакам српските серии,не се многу долги ама интересни се,па планирам да ја гледам :)
   
  На Bum-Bum и Давор им се допаѓа ова.
 3. Emma.T

  Emma.T Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 декември 2012
  Мислења:
  241
  Допаѓања:
  352
  Јас веќе ја имам изгледано серијава, ама дефинитивно не може да се спореди со книгата.
  Моја препорака е прво да се прочита книгата, а потоа да се гледа серијата. :)
   
  На Давор му/ѝ се допаѓа ова.
 4. turop

  turop Активен Член

  Зачленет на:
  15 март 2012
  Мислења:
  105
  Допаѓања:
  68
  13 Одлични Епизоди.ако некој неможе да дочека ја има на Youtube јас возбудувањата ќе ги чекам на Сител,
   
  На Давор му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  не сум по српските серии..а едно прашање општо за сите на форумов, слушнав дека ќе има македонски серии на МРТ 1 кога ќе биди то или то шо го слушнав беа само шпекулации ?
   
 6. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Значи неможе српска серија без двајцата актери од сликата погоре. Нема да ја гледам единствено што ме заинтересира беше ранетиот орел, го изгледал филмот и плачев, а серијата не. Не можам за 10 епизоди да чекам недела, 10епизоди се гледаат за еден ден. :giggle Само Американски серии чекам, повеќе ми се допаѓаат. :biggrin
   
  На kones му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Lollypop

  Lollypop Истакнат Член

  Зачленет на:
  26 декември 2012
  Мислења:
  251
  Допаѓања:
  197
  Мене српскиве за разлика од турскиве и индискиве ми се ептен поубави ем поинтересни ем пократки така да би требало да ја следам :D
   
  На Давор му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  Македонски серии? :^) Не ми се верува.
  Како и да е и да има не планирам да гледам,сигурно ќе бидат тотална утка.

  Јас па ич не уживам да гледам 10 епизоди во еден ден.Како прво немам време за тоа,ќе ми се јаве некој за кафе,ќе ме пратат до продавницата,а и не можам толку време да седам пред лап топ.Како второ,друго е кога чекаш и кога викаш леле шо ќе биде сеа :D а друго е механички вртиш 10 епизоди наеднаш.Шо знам,барем јас така размислувам.

  Иначе јас на википедија прочитав дека се 15 епизоди :)
   
  На Martin_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 9. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Ќе има бе, јас глумам во една епизода од серијата Тврдокорни, мислам од март натаму ќе се емитува, ама не ме држи за збор, зашто уште се снима. :zelen
  Дотогаш ќе ја има шпанската серија Легендата за Хиспанија надсинхронизирана на македонски. Почеток: 4 февруари во 22.50, од понеделник до петок. :)

  он: Српскиве серии и филмови не можам да ги гледам никако, се некое глупи содржини имаат, едни исти актери во секоја серија и тоа антипатични (има и исклучоци, ама тоа се филмови и серии од пред 20 години). И серијава гледам ќе биде иста, не планирам да ја гледам. Поарно ќе гледам некоја сај-фај американска серија отколку српскиве романтики. :)
   
  На Martin_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Српска серија? Единствено ја признавам Seljaci од поновите. Ми се здосади од Слобода Ќетковиќ во секој филм.
   
  На Lepaa му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: