1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Непобедливо срце

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од Давор, 26 јануари 2013.

1. Давор

Давор Староседелец

Зачленет на:
    10 ноември 2012
    Мислења:
    1,300
    Допаѓања:
    2,081
    Нова серија која од следниот викенд ќе започне да се емитува на сител телевизија.Се работи за љубовта помеѓу Мирослав и Милена и пречките низ која таа ќе треба да мине.Мене српските серии ми се некако најдобри и најинтересни,па сигурно ќе ја пратам серијава.Актерите се полн погодок а серијата дефинитивно ќе биде една од подобрите кои во последно време се емитуваат на нашите телевизии.Па, јас едвај чекам да започне!

На Sofija..., Весна1992, Gemini и уште 2 други им се допаѓа ова.
  2. Badgirl

Badgirl Староседелец

Зачленет на:
    4 јануари 2013
    Мислења:
    1,477
    Допаѓања:
    3,259
    И јас ги сакам српските серии,не се многу долги ама интересни се,па планирам да ја гледам :)

На Bum-Bum и Давор им се допаѓа ова.
  3. Emma.T

Emma.T Истакнат Член

Зачленет на:
    23 декември 2012
    Мислења:
    241
    Допаѓања:
    352
    Јас веќе ја имам изгледано серијава, ама дефинитивно не може да се спореди со книгата.
    Моја препорака е прво да се прочита книгата, а потоа да се гледа серијата. :)

На Давор му/ѝ се допаѓа ова.
  4. turop

turop Активен Член

Зачленет на:
    15 март 2012
    Мислења:
    105
    Допаѓања:
    68
    13 Одлични Епизоди.ако некој неможе да дочека ја има на Youtube јас возбудувањата ќе ги чекам на Сител,

5. Kisserboy

Kisserboy Староседелец

Зачленет на:
    6 март 2012
    Мислења:
    2,446
    Допаѓања:
    3,794
    не сум по српските серии..а едно прашање општо за сите на форумов, слушнав дека ќе има македонски серии на МРТ 1 кога ќе биди то или то шо го слушнав беа само шпекулации ?

6. Selma

Selma Ingenious

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    4,375
    Допаѓања:
    7,071
    Значи неможе српска серија без двајцата актери од сликата погоре. Нема да ја гледам единствено што ме заинтересира беше ранетиот орел, го изгледал филмот и плачев, а серијата не. Не можам за 10 епизоди да чекам недела, 10епизоди се гледаат за еден ден. :giggle Само Американски серии чекам, повеќе ми се допаѓаат. :biggrin

На kones му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Lollypop

Lollypop Истакнат Член

Зачленет на:
    26 декември 2012
    Мислења:
    251
    Допаѓања:
    197
    Мене српскиве за разлика од турскиве и индискиве ми се ептен поубави ем поинтересни ем пократки така да би требало да ја следам :D

8. Давор

Давор Староседелец

Зачленет на:
    10 ноември 2012
    Мислења:
    1,300
    Допаѓања:
    2,081
    Македонски серии? :^) Не ми се верува.
    Како и да е и да има не планирам да гледам,сигурно ќе бидат тотална утка.

Јас па ич не уживам да гледам 10 епизоди во еден ден.Како прво немам време за тоа,ќе ми се јаве некој за кафе,ќе ме пратат до продавницата,а и не можам толку време да седам пред лап топ.Како второ,друго е кога чекаш и кога викаш леле шо ќе биде сеа :D а друго е механички вртиш 10 епизоди наеднаш.Шо знам,барем јас така размислувам.

Иначе јас на википедија прочитав дека се 15 епизоди :)

На Martin_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
  9. The Tramp

The Tramp Филмохолик

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    3,367
    Допаѓања:
    4,942
    Ќе има бе, јас глумам во една епизода од серијата Тврдокорни, мислам од март натаму ќе се емитува, ама не ме држи за збор, зашто уште се снима. :zelen
    Дотогаш ќе ја има шпанската серија Легендата за Хиспанија надсинхронизирана на македонски. Почеток: 4 февруари во 22.50, од понеделник до петок. :)

он: Српскиве серии и филмови не можам да ги гледам никако, се некое глупи содржини имаат, едни исти актери во секоја серија и тоа антипатични (има и исклучоци, ама тоа се филмови и серии од пред 20 години). И серијава гледам ќе биде иста, не планирам да ја гледам. Поарно ќе гледам некоја сај-фај американска серија отколку српскиве романтики. :)

На Martin_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Y1K991

Y1K991 Parleur

Зачленет на:
    1 март 2012
    Мислења:
    6,262
    Допаѓања:
    9,105
    Српска серија? Единствено ја признавам Seljaci од поновите. Ми се здосади од Слобода Ќетковиќ во секој филм.

На Lepaa му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: