Необични јадења

ace_rot

Полноправен Член
11 мај 2012
72
98
18
40
Tetovo
Змија на стапче... :rofl:rofl:rofl

snakes1_2.jpg
Snakes2.jpg
Гадотилак хаха
 

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
Никогаш не би пробала вакво нешто (puke) не знам само како можат да го јадат некои луѓе ова чудо ..изгледа имаат јак желудник:)
 

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Имам јадено ајкула на скара. Мене ми се допадна, ама на другите не, а баш беше убава, инаку од супер маркет ја купивме. Исто и школките се многу убави, па ракчиња, лигњи, сипа, октопод... Не знам зошто луѓево имаа одбивност спрема морскиве јадења, па во секоја држава која излегува на море се чести јадења тие со морска храна.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Имам јадено ајкула на скара. Мене ми се допадна, ама на другите не, а баш беше убава, инаку од супер маркет ја купивме. Исто и школките се многу убави, па ракчиња, лигњи, сипа, октопод... Не знам зошто луѓево имаа одбивност спрема морскиве јадења, па во секоја држава која излегува на море се чести јадења тие со морска храна.
Морската храна и јас не ја обожавам, ама кога прв пат пробав ајкула се заљубив (inlove)
Самиот факт што нема коски беше причина плус да ја засакам...Според мене поубава риба не сум јадела...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
+1
Ајкулиното месо ја нема онаа типична `рибја` арома но има нешто посебно, не можам да го дефинирам, that white meat :gladen(inlove)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy and Ditto+Maker