Недели на модата

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,239
1,758
113
Малку таму, малку овде...
Недели на модата се одржуваат во повеќе градови ширум светот и на нив најчесто се претставува модата за следната сезона.
Најчесто учествуваат големи модни имиња со своите колекции кои го диктираат модниот тренд.
Во Милано се одржа Миланската модна недела и на неа беа претставени трендовите за есен/зима 2012/13.
Еве дел од колекциите на Версаче, Прада, Гучи и Армани:
Гучи

Роберто Кавали

Долче и Габана

Версаче

Прада

Мој фаворит е колекцијата на Версаче, па и на Долче и Габана ми се допаѓа.
Што мислите вие?
Ги следите ли модните недели?
Ви се допаѓаат??
Темава е општо за сите модни недели, па може и другите да се коментираат, не само Миланската.
Постирајте слики кога давате мислење за одредена колекција.
 
  • Like
Реакции: Minella

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,227
3,542
1,143
не знам некако сите ми се без врска -.-
 
  • Like
Реакции: Sugar

Jericho

Староседелец
19 февруари 2012
355
465
1,063
Ме занима дали овие кловновски облеки и шминки некој ги носи in real life?
 
  • Like
Реакции: Scars31