Најфорумџии за 2015та | Црнобело Форум

Најфорумџии за 2015та

Статус
Затворена за нови мислења.

*V******

Староседелец
2 април 2013
193
170
1,053
По мене, покрај горе тоа што го пиша Егзистенс као најосвежување би ги додал и неколкукратните прочистувања на модераторскиот список. Ќе звучам малку протекционистички можда, но откако Егзистенс и Електра се поставени за администратори, има мало раздвижување низ „погорните“ редови.
Сеа одиме вака по списокот протоколарно...
Фoрумџијa штo јa oдбележa гoдинaтa:МногоБитно. Имаше потенцијал да стане вториот Парва.
Пoдфoрум штo јa oдбележa гoдинaтa: Не пратам спорт, така да за мене општи муабети се` уште ми се на врв.
Тема што ја одбележа годината: Фотонатпреварот, I guess.

Член со најдобра смислa зa хумoр: Електра. Секогаш ја читам со глас на Ема Стоун.
Член со најтапа смислa зa хумoр: Corki. Сака да убаци некој хумор, ама не му оди.
Најфилмoмaн: Хоуп. Заедно би мезел сиренце и вино со Казабланка у позадина.
Нaјaктивен: Македонец, често пробува да раздвижи дискусија и Малозаувек, бар у задње време.
Најчитaч:Redhead. Се` уште не сум запознал лично тукашен форумџија кој е толку посветен во читањето книги. Аркантос, пробај да ме побиеш следнава година и појави се на некоја од собиранкиве.
Најприземјен: Мис Шќен.... чив`с. Прво расудува па реагира. Иако се коси со нејзината уметничка природа.
Најпoет: Одисеј. Се уште не сум видел некој друг да го побие.
Најрoмaнтичaр: Аркантос. Ваљда у минатиот живот бил Луис Давид...
Најстабилен со ставови: lady bleu. Иако знае дека ништо не знае. :zelen
Најнестабилен со ставови: The motionless. Еднаш е машко другпат е женско, еднаш ја слуша Аврил, друг пат Amy Lee. Не може бре 2 од еднаш да сакаш.
Најфoтoгрaф: Alexis. Иако Фотограф па и Мало често ме оставаат без здив на натпреварите, мислам дека Алексис нема DSLR ама се труди да направи многу добри фотографии :zelen
Најмистериoзен: Лена. Рече ќе дојдеш во Скопје некогаш. Чекам.
Најкреaтивен: Мало. Фотографија, кулинарство, кујунџиство... Мора ли уште да додадам?
Најфрaер/кa: Аристократ. Си знае. Скопските улици па особено.
Најзaљубен: Beauty&Beast. Километарски постови посветени на загубена кауза. И цел еден џубокс од песни.
Членови штo фaлaт a не се тукa: Јами, ИоСоно и Мелпомена. Вака у овој момент барем на овие ми текна. И трублад секако.
Нaјнaвивaч: Struggler. Не пратам спорт, али мислам таму дека заглавуеш највеќе.
Најказнуван: Diva Oрхидеја. Мислам очигледно е. Да потсетам... Едно време и Бобо беше еден од најказнетите :zelen
Најплачко: Alf. Друже со сета должност и почит но не постои никаква завера претходно скована помеѓу администрација за да омаловажуваме нечиј личен став.
Нај-party breaker: Moi? Мрзам тролои, а можеби треба да им дадам шанса, шо мислите?
Најнеписмен: *V****. Латиница. Чисто од инат. Иако мене нишо не ми мења.
Најтупаџија: Diva Orhideja. Captain obvious мислам. Иако не велам дека чоек не може да се смени.
Најдиректен: Outrider. The pillars from Babylon have spoken.
Најинтересен: MissChiveous. Секоаш ми е освежување да ја читам. Фура свој филм, сподекува лични искуства... мене ми е role model за форумџија онака. Тука го стаам и цимерот Апо, иако често го следам на ФБ со јадење на блаК ремет.
Најдосаден: Viktor K. Као Корки само што упорно пробува да подбуцне политички партиски агитации. Штета друже, поише те ценам у филмскиот оддел.
Најдобар мод/админ: Existence. Откако ленка остави кошула тенка и на налани отиде тутун да реди в`монопол, форумов наеба начисто. Сфе тоа казнени љетиф, форумџии сфе у шфицарска лобират за МАКЕДОНИЈАЦЕЛАДАЕ!!!
Најлош мод/админ: овој роботов. Стално се логира само коа се мења ник :(
Што бе, страв ви е да ги тагнете овие во негативни? :zelen
Јас три дена се наканувам и пак никако да ги вклопам сите. Знам дека ќе испуштам, али вака што ми текнуваат од прва, или дупло треба некого да пишам, или не знам кого да пишам...
Ај вака:

Фoрумџијa штo јa oдбележa гoдинaтa: Мене ми е @Altaïr, секаде го имаше.
Пoдфoрум штo јa oдбележa гoдинaтa: /
Тема што ја одбележа годината: /
Слаба активност, дури и на форсирани теми ко таа за фотографија.

Член со најдобра смислa зa хумoр: На @Outrider тешко кој може да се доближи.
Член со најлоша смислa зa хумoр: @MNOGO BITNO *cringe*
Најфилмoмaн: На @Хоуп* ѝ нема рамна.
Нaјaктивен: Статистиката си кажува.
Најчитaч: @Redhead и @Saladin
Најприземјен: @MissChievous и @Ita - алал да им е како се chill & real.
Најпoет: Двајца без тројца се врткаат само, така да...
Најрoмaнтичaр: @Аркантос стандард и @violetmoon што сум ја приметила по исповедувачница.
Најстабилен со ставови: @existence и @Saladin... кога ќе се закачат на народот со тоа ставовите, ко нивен да е форумов. :zelen
Најнестабилен со ставови: @malozauvek, не пробувај да угодиш на сечиј став. Твоето си е твое и гласно кажи си го. :)
Најфoтoгрaф: @Aleksis и мене ме има изненадено со фини фотографии.
Најмистериoзен: @LittleButterfly и @Tantara не можам убаво да ги одгатнам.
Најкреaтивен: @malo (bravo)
Најфрaер/кa: Коста и @Kisserboy
Најзaљубен: @Lena ми е секогаш заљубена.
Членови штo фaлaт, a не се тукa: @True_Blood, @Марија@Luckky, @lady_blue и другото @Lady* да се поактивни).
Нaјнaвивaч: И тука мислам дека заслужено иде @Хоуп*.
Најказнуван: Статистиката кажува @diva orhideja.
Најплачко: @alf пошто сите сме му лоши.
Нај-party breaker: Двајцава погоре и триово подолу, пакет.
Најнеписмен: @*V****** ради инатот, @MNOGO BITNO и @afrodita
Најтупаџија: @afrodita
Најдиректен: @Outrider пошто мува не го лази колку сте сензитивни ако ви се нападне ставот.
Најинтересен: Не можам да се одлучам.
Најдосаден: @Viktor k
Најдобар мод/админ: Откако се зачисти листата, секој си ја врши одлично работата.
Најлош мод/админ: Има послабо активни, ама не значи дека се лоши кога се тука.
@Beauty&Beast би ја ставила ко освежување за 2015та... штета не ни текна да ја вметнеме категоријата.
ne e inat....najnepismena sum.......pozdrav
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Ја чекав @Electra негде да ме номинира, ама ништо, сите членови ги опфати, само мене ме запостави. :(

Дај барем нека има најlonely номинација и таму да си газам јас, секако празно че биди. :duh:
 

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
Фoрумџијa, пoдфoрум и тема нема да наведам од причина што не пратам, обично сум активна само на 2-3 теми и немам реална представа за останатиот дел од форумот.

Член со најдобра смислa зa хумoр: @Outrider
Член со најлоша смислa зa хумoр: @MNOGO BITNO - воопшто не го разбирам, не само кога се труди да биде интересен
Најфилмoмaн: /
Нaјaктивен: @existence - кога и да се вклучам присутен е на форумот без разлика дали е ден или ноќ
Најчитaч: @Saladin
Најприземјен: @MissChievous
Најпoет: @Lena
Најрoмaнтичaр: @Аркантос
Најстабилен со ставови: @existence - иако го имам фатено во моменти кога не е, но знам дека тоа е ради инат.
Најнестабилен со ставови: @malozauvek
Најфoтoгрaф: @Aleksis - има предобро чувство за естетика и композиција, а она што мене најмногу ми се допаѓа е тоа што на сето тоа додава меланхолија.
Најмистериoзен: @Одисеј
Најкреaтивен: @Lena
Најфрaер/кa: @Electra
Најзaљубен: @Lena
Членови штo фaлaт a не се тукa: /
Нaјнaвивaч: /
Најказнуван: @diva orhideja - најверојатно
Најплачко: @alf (трпе нема да го пишам)
Нај-party breaker: @diva orhideja
Најнеписмен: @MNOGO BITNO - најтежок ми е за читање, тотално е неразбирлив
Најтупаџија: не го разбирам овој термин
Најдиректен: @Outrider
Најинтересен: @Struggler - незнам зошто, немам некоја посебна причина, но многу ми е интересен :) можеби поради тоа што пишува кратки реченици во кои кажува многу
Најдосаден: @Viktor k
Најдобар мод/админ: @existence - не дека се разбирам во оваа работа, ама онака мерак ми беше да те пишам :)
Најлош мод/админ: /
 

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
818
535
1,103
31
Скопје
Член со најдобра смислa зa хумoр: @divaorhideja.
Член со најлоша смислa зa хумoр: /
Најфилмoмaн: @Хоуп
Нaјaктивен: /
Најчитaч:/
Најприземјен:
Најпoет: @Аркантос
Најрoмaнтичaр: /
Најстабилен со ставови: /
Најнестабилен со ставови:madmalo
Најфoтoгрaф: /
Најмистериoзен: /
Најкреaтивен: /
Најфрaер/кa: /
Најзaљубен:madLena
Членови штo фaлaт, a не се тукa: /
Нaјнaвивaч: /
Најказнуван: /
Најплачко: /
Нај-party breaker: /
Најнеписмен:/
Најтупаџија: @Outrider
Најдиректен: /
Најинтересен: /
Најдосаден: @Makedonec
Најдобар мод/админ: /
Најлош мод/админ: /
 

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
Фoрумџијa штo јa oдбележa гoдинaтa: @diva orhideja
Пoдфoрум штo јa oдбележa гoдинaтa:/
Тема што ја одбележа годината: Фотографираме на тема.

Член со најдобра смислa зa хумoр: @Electra i @Outrider
Член со најлоша смислa зa хумoр: /
Најфилмoмaн: @Хоуп*
Најактивен: @Altaïr @existence
Најчитaч: [USER=452]@Redhead
@Аркантос @Saladin
Најприземјен: @Ita @Sonuvalka @LittleButterfly
Најпoет: @Одисеј , кој го читал знае.
Најрoмaнтичaр: @Аркантос @Sonuvalka
Најстабилен со ставови: @existence
Најнестабилен со ставови:/
Најфoтoгрaф: @Aleksis i @malo
Најмистериoзен: нема таков
Најкреaтивен: @malo
Најфрaер/кa: @alf
Најзaљубен: @malozauvek i @Lena
Членови штo фaлaт a не се тукa: @JaMi , @Luckky i @Lady* некако слабо ми се активни, баш ми фалат, а исто @Kitty и @Змејче , заедно даваа свежина на форумов.
Нaјнaвивaч: поима немам, не пратам.
Најказнуван: @diva orhideja мислам.
Најплачко: @Struggler , пошто се пожали дека го нема во номинирани
Нај-party breaker:/
Најнеписмен: @MNOGO BITNO , далеку дека е неписмен ама стварно некогаш тешко разбирам што сака да каже.
Најтупаџија:/
Најдиректен: дефинитивно @Outrider
Најинтересен:/
Најдосаден: @TheMotionless
Најдобар мод/админ:
Најлош мод/админ:[/USER]
 
Последна промена:

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Фoрумџијa штo јa oдбележa гoдинaтa: @diva orhideja
Пoдфoрум штo јa oдбележa гoдинaтa: Спорт
Тема што ја одбележа годината: Фотонатпреварот

Член со најдобра смислa зa хумoр: @Electra
Член со најлоша смислa зa хумoр: @MNOGO BITNO
Најфилмoмaн: @Хоуп*
Нaјaктивен: @Altaïr
Најчитaч: @Redhead
Најприземјен: @Ita
Најпoет: @violetmoon
Најрoмaнтичaр: @Lena
Најстабилен со ставови: @Selene
Најнестабилен со ставови: @diva orhideja
Најфoтoгрaф: @Saladin
Најмистериoзен: @Одисеј
Најкреaтивен: @malo
Најфрaер/кa: @Lady*
Најзaљубен: @Beauty&Beast
Членови штo фaлaт a не се тукa: @Io Sono
Нaјнaвивaч: @Struggler
Најказнуван: @diva orhideja
Најплачко: @malozauvek
Нај-party breaker: @corki
Најнеписмен: @MNOGO BITNO
Најтупаџија: @alf
Најдиректен: @Outrider
Најинтересен: /
Најдосаден: @Viktor k
Најдобар мод/админ: @MissChievous
Најлош мод/админ: /
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,848
1,153
Ај да видиме што ќе смислам :)
Фoрумџијa штo јa oдбележa гoдинaтa: @diva orhideja На секоја тема ја има со по некој збор :)
Пoдфoрум штo јa oдбележa гoдинaтa: Љубов и секс - абе и едвај десет мислења да се зберат во денот, три ќе бидат од таму.
Тема што ја одбележа годината: „Фотографираме на тема“ што искрено е малку поразително за еден форум. Според мене лично. Не ми се лутете.“

Член со најдобра смислa зa хумoр: @MissChievous / @Electra
Член со најлоша смислa зa хумoр: @Saladin
Најфилмoмaн: @Хоуп*
Нaјaктивен: @diva orhideja
Најчитaч: @Saladin
Најприземјен: @existence
Најпoет: @lady_blue
Најрoмaнтичaр: @violetmoon
Најстабилен со ставови: @existence
Најнестабилен со ставови: @diva orhideja
Најфoтoгрaф: /
Најмистериoзен: @Lena
Најкреaтивен: @MissChievous
Најфрaер/кa: /
Најзaљубен: @Одисеј
Членови штo фaлaт a не се тукa: @lady_blue @True_Blood
Нaјнaвивaч: /
Најказнуван: @diva orhideja
Најплачко: @malozauvek
Нај-party breaker: /
Најнеписмен: @BioTrpe
Најтупаџија: @BioTrpe
Најдиректен: Нема таков.
Најинтересен: @Electra
Најдосаден: @*V******
Најдобар мод/админ: @MissChievous
Најлош мод/админ: @ipopovski

Јас дојдов да си дополнам за една категорија:
Најпоет: @lady_blue
Да се разбереме, годинава може и ништо нема напишано, ама кога се работи за пишување на поезија, сите тука заедно за мало првче не можеме да ѝ се фатиме.
Зошто?
Сите можеме да седнеме и да начкрапаме мисли кои ни стилски ни мисловно не се поврзани.
Ама кога лејди блу пишува, а ти читаш, цел универзум нов ти се отвара.
Се надевам дека ќе ми се прифати „дополнувањево“ ако не, некој од админите нека го „пикне“ во мојот прв пост, и средено :)
 
Последна промена од модератор:

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,793
807
1,133
Skopje
Господ не зема од нива и не донесе овде за да го спасиме форумов па сега да не пушти низ вода , нај комичните ликови и нај талентираните ( психијатрите и невролозите) , се изначитав расправа кој е што :) , тие тука што сакаат крставиците да се криви и лубениците да се тешки повеке од 20 кила нема никогаш да ме разберат , па капацитет нели ?!
Не знам само кој е тука нај релевантен па да дава мисленје ? кој го/ги прашува , или сам/и и сам/и си одговара/ат ?! :) , секс со дечиња м ? :)

:rofl:rofl (handshake)
 
Статус
Затворена за нови мислења.