Најуникатните улици на светот | Црнобело Форум

Најуникатните улици на светот

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,023
9,649
1,683
Normandy
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
Оваа неверојатна улица се наоѓа во Бразилскиот град Порто Алегре.
Дрвјата се засадени во далечната 1930. Благодарение на протестот на граѓаните против обидот да се исечат за изградба на трговски центри тие се уште го красат овој град.
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,794
1,153
26
Битола
Оваа неверојатна улица се наоѓа во Бразилскиот град Порто Алегре.
Дрвјата се засадени во далечната 1930. Благодарение на протестот на граѓаните против обидот да се исечат за изградба на трговски центри тие се уште го красат овој град.
Нешто сличен е влезот во Ресен :)