Најубавиот гол во историјата на фудбалот

martin-chelsea

Староседелец
23 октомври 2012
10
8
1,003
Според вас, кој фудбалер го има дадено најубавиот гол и против кој? Ако можете ставете и gif фотографија.
 

martin-chelsea

Староседелец
23 октомври 2012
10
8
1,003
di-kmib.gif


Секако тешко е да се одбере најдобриот. Но јас како навивач на Челзи нормално најмногу ги паметам головите од овој тим и мислам дека голот на оскар против јуве е еден од најдобрите.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Slims, emzzy and 048

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Ауу тешко прашање, незгодно. :giggle Секој гол си има посебна убавина, дали шутот, дали акцијата пред него, дали прикажаните вештини од страна на голгетерот... Јас не би можела да се одлучам за еден.

Сепак морам да напоменам дека Фалкао постигнува многу нехумани голови последнава година, дефинитивно неколку од неговите би влегле во изборот за најубав гол. (wasntme)
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Упрао е foREVer, сфак добар гол си има сфоју содржину,дриблинг скилс, шут од далеко, волеј(Зидан vs Баерн у финале), слободан удар (Карлос vs Франција)...
мене како фан на Јунајтед прф на памет ми дојде гол на Рунита протиф Сити
 

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
premnogu se, eve denes ke postiram dva tri = pet ... (happy)
a ubedlivo najdobar gol vo konkurencija od slobdni e golot na R.Carlos protiv Francija !



 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
И јас ќе ставам нешто од Челси ко така, чисто како пример за тоа што го кажав претходно. Голот, т.е. шутот и не е можда нешто посебно, ама акцијата пред него е како измислена.

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Slims and 048