Најнесакани професори

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
у седмо тај по македонски, не ми дааше минѓушку да носу бе
Класна моја у средњу, ни на живо се смееше ни на мртфо плачеше, само едн пут у живот сам гу видеја да се смее ( и погоди кој гу насмеа :p )
... a на факултет тј едн што си играше ... сс нас заради потписи бе, кој морон од човека ееееј
и тј по математику, лупна му ја у фацу дека знам дека зима мито, дечко полуде, сељо невиден
 

elizabetta

Истакнат Член
8 септември 2012
236
382
63
Основно-Физика, антипатична ми беше
Средно-Историја, не ја сакав по шо таа мене буквално ме мразеше (и покрај тоа шо бев меѓу најдобрите по историја во класот)
Факултет-асистентот по Сметководство, поискомплексиран идиот сеуште немам сретнато.
 

Coelho

Староседелец
2 април 2012
287
493
663
Скопје
Во основно многу наставнички мразев, а и класната. Со причина. Кај нив беше многу лесно да се заработи оцена.

Ќе купи мајка му на Јован или мајка и на Јованка ново радио за во училницата по Англиски или нови завеси за училницата по Биологија и ОП, Јован и Јованка имаат чисти 5ки по Биологија и Англиски. Повеќето беа вакви. Останатите не ги сакав бидејќи лечеа комплекси на учениците. А класната постојано не споредуваше со другите одделенија и во секој даден момент го искажуваше нејзиното незадоволство со нас.

Сега, во средно, има професорка или две кои не ги поднесувам, но не ми предаваат на мене, па гајле ми е.
 

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
31
У основно никој посебно,можеби малку таа по физика. У средно математика и комбиниран транспорт. Не ради тоа што не знаев,туку ради тоа што и покрај сите напори математика не се ни трудеше околу мене,уште во септември муабетот и беше дека ќе сме се гледале у август. А овој клошаров по комбиниран у четврта ме остаи на полагање,па морав све да полагам у еден месец,и тоа и матурата.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Весна1992

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
У средно Германски професорката кој Наци беше таа човече мислам да моеше гас у училница ќе ни пуштеше !!!!!! На факс математика Васко СЕЉАКОТ !!!!!!!!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Весна1992

Largo

Полноправен Член
15 јануари 2013
90
97
18
Во средно по Англиски....коза скапана се правеше еве која сум јас.Исто по француски ама со неа некако се наоѓаше компромис.После таа по Англиски е замени една катастрофа едвај што завршила појма немаше едвај се разбиравме згора на тоа толкаво арогантно створење незнам.....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Весна1992

Emma.T

Истакнат Член
23 декември 2012
241
352
163
Во основно - хемија.
Во средно - македонски(во 4 година, само од неа имав 4 на крај, сите други ми беа петки и нејќеше да ми ја поправи) и германски(се нервираше дека им помагав на тие што не знаеја и никогаш не ме испрашуваше, а тестовите ги решавав кај неа на катедра :giggle ) .
На факултет - имаше една демонстраторка што ме вадеше од кожа, а професорите горе-доле беа ок.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Весна1992