Најнесакани професори

FallenAngel

Староседелец
5 декември 2012
601
402
1,073
Eupen
Кои се вашите најнеомилени професори на школо или факултет? Некои кои неможете да ги смислите, некои кои ви идат на нерви и заради нив сте понављале година и што би им кажале кога би ги сретнале пак и некоја случка со нив опишете.
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Добредошла на форумот.
Најнеомилени ми беа професорите по Хемија Математика и Физика.
Се карав со професорите,поим немаа од објаснување па затоа изгледа имав и слаби оценки по овие предмети.
Имаа миленици во секој клас,ама се дереа толку гласно како грамофон да голтнале (facepalm)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Весна1992

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
26
Куманово
Највише ги мрзу по хемију и по физику. Исчурени бабетине! Од крајност у крајност идев! Све кт ке одив по слубе си помислу "а што не паднев да сршив главу"...

ЕДИТ: и онуј по биологију гу мрзу, невиден ситничар маму ву јебем!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

~ Скарлетка ~

Активен Член
25 октомври 2012
348
204
43
35
Скопје
добредојде и од мене и убаво да си поминуваш на форумов ;) на факултет сите си ги сакав... во средно ги неќев биологија, физика, математика, физичко, може има уште некој што не ми текнува ама баеги професори неќев. А до ден денес го гледам класниот - тој што најмногу го неќев и му вртам глава многу јасно, за што ќе ми е да го поздравувам или било како да комуницирам :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Весна1992

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
МАтематика у основно поради искомплексираната душа на една професорка. Ама си учев и после у средно партали правев. Во средно филозофија и социологија. Едноставно превише субјективно ги сфаќав предметите. ИСторија имав една зајадлива у трета шо не` правеше сите нас бубалици. Проба и мене, ама само толку. После изгласавме да се врати старата.
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Не сум имал не сакани или омразени професори, знам дека повеќето го имате, но јас си немав проблем со нив ниту ги мразев ниту се нервирав на нивното однесување, едноставно бев смирен, ладен и што ми одговара го прифаќам што не излегува од другото уво.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lady*

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Ме нервираше професорката по информатика во 1ва/2ра (средно).
Истата подоцна стана асистент на професорот во факултет на кој се запишав. Го замразив предметот заради неа
 

Sofija...

Истакнат Член
23 ноември 2012
256
358
363
28
Добредојде Весна1992 ..Допред да трета година никогаш не сум имала никаков проблем со професорите/те ама од пошетоков на септември ме изеде јавно право ..уффф ја мразам најмногу секогаш јас сум и на мета и знам дека ужива да ме јадосува тука ..:mad: