1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Најдобро шоу

Дискусија во форумот 'ТВ' започната од Marick14, 26 јули 2012.

?

Најдобро е:

 1. Фарма

  0 глас(а)
  0.0%
 2. Преживеан

  4 глас(а)
  36.4%
 3. Големиот брат

  1 глас(а)
  9.1%
 4. Идол

  1 глас(а)
  9.1%
 5. Операција Триумф

  2 глас(а)
  18.2%
 6. Супер Бенд

  0 глас(а)
  0.0%
 7. Тоа сум јас

  0 глас(а)
  0.0%
 8. Фактор Страв

  1 глас(а)
  9.1%
 9. Друго

  2 глас(а)
  18.2%
 1. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Кое е најдобро шоу според вас и зошто?

  Кое е најинтересно, највозбудливо итн...итн....

  Мое омилено е Преживеан. Затоа што е на остров (а не во куќа затворен). Има доста караници и смешни ситуации, борби.

  Кое ви е најдобро што сте го гледале или го гледате?


  Ново музичко реално шоу „Супер Бенд“

  Сите добро го паметиме музичкото реално шоу „Операција Триумф“, кое што пред некоја година, откри неколку нови балкански таленти. Овојпат Тв Пинк реши да направи нешто слично, но, новото шоу не е само за пејачи туку и за сите оние кои свират некој музички инструмент.
  „Супер Бенд“, музичкото реално шоу, ќе почне да се емитува наскоро на програмата на Тв Пинк 15 и ќе трае околу 2 месеци. Ќе опфаќа поп и рок музика, а музичарите кои ќе се пријаваат конечно ќе имаат можност за голем сопствен концерт. Снимањето на шоуто ќе се одвива во Белград, а ќе има учесници од балканските земји.
  Пејачи, клавијатуристи, басисти, тапанари и сите останати музичари за учество во шоуто може да се пријават на Superbend@tvpink15.com или пак да се јават на бројот 3090-515.
  Аудициите ќе почнат наскоро, а првата награда ќе изнесува 1. 000 000 денари. Водителка на ова реално музичко шоу ќе биде поранешната девојка на Жељко Јоксимовиќ, Андријана Чортан. Учесниците ќе живеат и создаваат музика заедно и ќе уживаат во награди како сопствени песни, спотови, создавање нов бенд и нови инструменти.

  Кога сме веќе на оваа тема да го споделам и ова:

  Независната вселенска компанија Mars One планира до април 2023 година на Марс да испрати четири лица кои никогаш повеќе нема да се вратат на Земјата.
  [​IMG]
  Компанијата тврди дека после тоа на секои две години ќе праќа по уште една четиричлена екипа, со цел што побрзо да се изгради колонија. До 2033 година на Марс би живееле 20 лица.

  Mars One во моментов преговара со независни вселенски доставувачи, како што е SpaceX. Оваа холандска компанија ја има поддршката од добитникот на Нобелова награда за физика Gerard 't Hooft, како и Paul Romer, ко-автор на реалното шоу Big Brother.
  [​IMG]
  Астронаутите уште следната година ќе започнат со подготовките, а целата програма на избирање и тренирање ќе стане медиумски настан сличен на некои од реалните шоу-а.

  - Ние на ова гледаме како на патување кое им припаѓа на сите нам и од тие причини секој чекор ќе го правиме заедно со јавноста. На тој начин и ќе ја финансираме оваа мисија. Мисијата на Марс ќе биде и најголемиот настан во историјата, велат од компанијата Mars One.

  Мисијата на компанијата Mars One започна да се развива од минатата година.
   
 2. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505
  Ниедно од овие не гледам. Всушност, воопшто ниедно шоу не сум гледала веќе долго време. Последно мислам дека го гледав Scream Queens (првата сезона) каде победничката добиваше улога во SAW VI. И филмот уште не го имам гледано. |-( Порано на MTV ги гледав тие од типот на Room Riders; Disaster Date; Dismissed; Next...
  Омилено и немам баш поради тоа што, како што кажав, не пратам многу.
   
 3. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Не само што не ги гледам,скоро сите веке се завршени,темата малку закаснила :)
   
 4. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Не закаснила, си пишува во воведот убаво. Само кој да прочита. ;)
   
 5. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Се е прочитано и за мене е закаснета,јас си пишав мое мислење,немора да се согласуваш ти со него,за тебе ако беше закаснета немаше да ја поставиш,и немора одма да навалуваш пак да мислам исто како ти
  ..а и не ми се интересни шоуа со караници ;)
   
  На Lady*, 048 и slb_bobo им се допаѓа ова.
 6. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Преживеан е најинтересен, поради борбите и поради пустите острови. Инаку пред некој ден почнав да гледам Големиот Брат (САД) 14 сезона и 100% е поинтересен од балканскиот Голем брат каде има само расправии и теглење за коси. :)
   
 7. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Епа тоа ти е балкански менталитет. :D Што друго може да прават нашиве.
   
  На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  Гледам руско реално шоу ДОМ - 2
  Трае веќе 8 години и не се споредува со овие кај нас што ги даваа :)
   
 9. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Бш ниедно не гледам од овија фејк-шоуа.

  А порано гледаше едно наше...незнам како се викаше, драги шпага беше у њега... :D
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  оти нема Голем Брат ?? (think)
   

Сподели: