1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Најдобри гуми за автомобил

Дискусија во форумот 'Авто-мото' започната од Marick14, 12 јули 2012.

1. Marick14

Marick14 Истакнат Член

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    3,279
    Допаѓања:
    2,353
    Каков модел на гуми користите, дали преферирате одредена марка на гуми или ставате секој пат различно?

Кои се најдобрите летни и зимски гуми за кола според вас?

Со кои гуми имате добри/лоши искуства?

Кои се мааните а кои предности меѓу типовите, марките на гумите?

getImageThumbnail.jpg

2. emzzy

emzzy Староседелец

Зачленет на:
    25 февруари 2012
    Мислења:
    1,374
    Допаѓања:
    1,871
    Мишелин гуми хахах
    Одам во Тубелес и какви ќе дадат такви ставам. Сеа за сеа 15ки за Џип Чироки имам :Р

3. Maks

Maks Староседелец

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    1,363
    Допаѓања:
    1,863
    Моментално возам со "Montana" ги земав од Германија од еден отпад :D беа фрлени со 95% шари се сомневав дека се искривени но не се, проблемот изгледа бил во тоа што претерано шкрипат на топол асфалт материјалот им е повеќе на пластика не се квалитетни али за без пари таа длабочина на шара добри се :rofl Пред тоа имав "Kumho" Презадоволен бев од тие инаку "Good year" "Dunlop" "Hancook" и "Firestone" не ги заменува ниедна друга гума

4. Legioner

Legioner Истакнат Член

Зачленет на:
    18 април 2012
    Мислења:
    999
    Допаѓања:
    606
    првите гуми кој ги имав беа тигар нив ги имав едно 10 години последниве 4 години имама САва одлични гуми само летните им се потенки од зимските и знаат по некое време да им се јави џумка инаку ако наѓшиве аптишта беа ок подобра ГУМА ЗА ТИЕ ПАри НЕМА

5. Foxboro

Foxboro Староседелец

Зачленет на:
    16 јуни 2012
    Мислења:
    716
    Допаѓања:
    1,479
    ............на пасатот имав мишелин.....задоволен сум

6. МалиСашко

МалиСашко Истакнат Член

Зачленет на:
    12 јануари 2014
    Мислења:
    466
    Допаѓања:
    347
    Ставив 4 нови... 2 предни Sprotiva 175/70 R14 иако каталошки одат 155SR14. Се препороди колата... иако се 2см пошироки, воланот е многу помек, никогаш немам осетено несигурност во згазувањето или во вртење.

Назад се Тигарки иста димензија. Презадоволен сум и од нив. Колата ми е заден погон и ни на дожд ни на снег ме немаат изневерено. Ама дрифтови заборави!

7. Mnogo Bitno

Mnogo Bitno Староседелец

Зачленет на:
    9 февруари 2015
    Мислења:
    1,731
    Допаѓања:
    761
  8. Перомикик

Перомикик Нов член

Зачленет на:
    19 август 2015
    Мислења:
    22
    Допаѓања:
    5
    Мишелин енерџи 175/65/R 14 ги возев 8 год. зимски Мишелин АЛПИН 3 супер се а сега имам континентал конти5 и сум презадоволен во однос цена/квалитет.
    За САВА гумите R14 зимските се најдобри 4год.по ред според некое германско списание не се сеќавам кое, но летна не би ставил НИКАД ужасни се, за еден месец се деформираат.

Сподели: