1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Најдобри гуми за автомобил

Дискусија во форумот 'Авто-мото' започната од Marick14, 12 јули 2012.

 1. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Каков модел на гуми користите, дали преферирате одредена марка на гуми или ставате секој пат различно?

  Кои се најдобрите летни и зимски гуми за кола според вас?

  Со кои гуми имате добри/лоши искуства?

  Кои се мааните а кои предности меѓу типовите, марките на гумите?

  getImageThumbnail.jpg
   
 2. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  Мишелин гуми хахах
  Одам во Тубелес и какви ќе дадат такви ставам. Сеа за сеа 15ки за Џип Чироки имам :Р
  [​IMG]
   
 3. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Моментално возам со "Montana" ги земав од Германија од еден отпад :D беа фрлени со 95% шари се сомневав дека се искривени но не се, проблемот изгледа бил во тоа што претерано шкрипат на топол асфалт материјалот им е повеќе на пластика не се квалитетни али за без пари таа длабочина на шара добри се :rofl Пред тоа имав "Kumho" Презадоволен бев од тие инаку "Good year" "Dunlop" "Hancook" и "Firestone" не ги заменува ниедна друга гума
   
 4. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  првите гуми кој ги имав беа тигар нив ги имав едно 10 години последниве 4 години имама САва одлични гуми само летните им се потенки од зимските и знаат по некое време да им се јави џумка инаку ако наѓшиве аптишта беа ок подобра ГУМА ЗА ТИЕ ПАри НЕМА
   
 5. Foxboro

  Foxboro Староседелец

  Зачленет на:
  16 јуни 2012
  Мислења:
  716
  Допаѓања:
  1,479
  ............на пасатот имав мишелин.....задоволен сум
   
 6. МалиСашко

  МалиСашко Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јануари 2014
  Мислења:
  466
  Допаѓања:
  347
  Ставив 4 нови... 2 предни Sprotiva 175/70 R14 иако каталошки одат 155SR14. Се препороди колата... иако се 2см пошироки, воланот е многу помек, никогаш немам осетено несигурност во згазувањето или во вртење.
  [​IMG]

  Назад се Тигарки иста димензија. Презадоволен сум и од нив. Колата ми е заден погон и ни на дожд ни на снег ме немаат изневерено. Ама дрифтови заборави!
  [​IMG]
   
 7. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,731
  Допаѓања:
  761
 8. Перомикик

  Перомикик Нов член

  Зачленет на:
  19 август 2015
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  5
  Мишелин енерџи 175/65/R 14 ги возев 8 год. зимски Мишелин АЛПИН 3 супер се а сега имам континентал конти5 и сум презадоволен во однос цена/квалитет.
  За САВА гумите R14 зимските се најдобри 4год.по ред според некое германско списание не се сеќавам кое, но летна не би ставил НИКАД ужасни се, за еден месец се деформираат.
   

Сподели: