Најдобар Марвел филм

Најдобар Марвел филм според мене е:

  • Hulk I, II

    Гласови: 1 4.8%
  • Iron Man I, II

    Гласови: 2 9.5%
  • Thor

    Гласови: 1 4.8%
  • Captain America: The First Avenger

    Гласови: 1 4.8%
  • The Avengers

    Гласови: 4 19.0%
  • X-Men I, II, III, IV

    Гласови: 5 23.8%
  • Spider-Man I, II, III

    Гласови: 3 14.3%
  • Fantastic Four I, II

    Гласови: 0 0.0%
  • Punisher I, II

    Гласови: 0 0.0%
  • Не сум гледал ниеден Марвел филм.

    Гласови: 3 14.3%
  • Друг ќе наведам.

    Гласови: 0 0.0%
  • Daredevil

    Гласови: 1 4.8%

  • Вкупно гласале
    21

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Дали ги гледате Марвел филмовите и кој ви е омилен?
Негативни и позитивни мислења за некој филм....

Мене од поомилените ми е Халк и Тор. А покасно че кажам и за Авенџерс.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sweetgirl1605 and Dee Dee

Coelho

Староседелец
2 април 2012
287
493
663
Скопје
Thor, Captain America и Iron Man.

Другите се во ред, но не се ништо посебно (зборувам за супер-хероите). Ќе го гледам Avengers и ќе чекам да се истакнат одредени супер-херои малку повеќе.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Captain America ме изненади колку лош е, па и еден од најглупите филмови кои излегоа во 2011. А конкретно од Марвел нај нај најлош ми е Daredevil. Од овие погоре наведените, добри ми се X-Men, првиот пред се, и Iron Man. Spiderman филмовите многу ми се тапа, како прво не ми се свиѓа херојот, како второ лош ми е глумецот. Fantastic Four, и двата дела прилично ми се глупи, вади единствено екипата. Од The Incredible Hulk ми се допаѓа вториот, пред се зошто ми глумат омилениот глумец и глумица. Иначе, ми се свиѓа Punisher.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
X-Men ми се најинтересни, сакам шареноликост. Се надевам и Avengers ќе ми се допадне. Само ме мрзи да го изгледам. :D
И Thor ми беше доста интересен, a тука некаде е и Спајди, највеќе приказната од третиот дел и црниот badass костим.
Единствено што Тоби и Кристен не ги варам баш во тие улоги. Премлитави ми се за таков филм.
The Incredible Hulk никогаш не ми бил incredible, може затоа што од мала дефиниција за него ми бил Hulk Hogan, па зелењаков некако не го доживувам како таков лик и готово.
Од Marvel би го додала и јас The punisher, ептен ми се допадна приказната.
Од овој „жанр“ и The Green Hornet ми е врв, иако искрено, врска немам дали е Marvel, DC или нешто сосема трето, немам налетано на информации, ама филмот ме има изнасмеано за сите пари. Фаца е батката.
Ајт, ме поденавте тука во 4 ипол сабајле да си ја тестирам телекинезата и другите мочи. :^) :D
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Ниеден немам гледано
smurf.gif
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp and Sweetgirl1605

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
The Avangers во топ 4 филмови евер ми е.

До сега немам слушнато негативна критика за овој филм. Го чекам година дена од кога слушнав дека ќе излезе, а сега чекам да почнат да го даваат во Милениум во 3Д. Како што разбрав, во првата недела заработил најмногу, како ни еден друг филм во историјата на човештвото?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sweetgirl1605

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
До сега немам слушнато негативна критика за овој филм. Го чекам година дена од кога слушнав дека ќе излезе, а сега чекам да почнат да го даваат во Милениум во 3Д. Како што разбрав, во првата недела заработил најмногу, како ни еден друг филм во историјата на човештвото?

Па вчера бев во кино да го гледам, и да ти кажам и 1.000 денри би дал за овој филм. Прејак е филмот. Ќе зажалиш ако не појдеш да го гледаш во 3Д. Полно е секогаш, така да оди порано за карта ако сакаш.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ace_rot and DarkPassenger

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Кога ќе ги изгледам сите, ќе одлучам. :) Досега само Фантастичната четворка 2-та дела ги имам гледано. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marick14