1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Направи сам (Do it yourself)

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од Selma, 16 февруари 2012.

 1. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Мислам дека самото име кажува. Правите ли во спободно време украси/облека/накит...
   
  На Bibi@, TheFrisb и Dee Dee им се допаѓа ова.
 2. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  уфф понекогаш само знам да си сплетам колбичка, други работи не, и така немам многу многу слободно време, или сум излезена или учам или пред pc сум и така :rolleyes
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Glorry

  Glorry Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  261
  Допаѓања:
  369
  Баба ми,ме научи да плетам и како што плетено е во мода, си имам сплетено елече,трака за коса и една блуза :gladen
   
  На Gemini, Oleri, 990Freak и уште 3 други им се допаѓа ова.
 4. mAcIkA

  mAcIkA Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  376
  Допаѓања:
  516
  Сега за денот на вљубените му направив на дечко ми сама подарок,од интернет видов некоја идеа и се фатив за работа..:) Тетратка со дебели корици и во неа како албум лепев слики од нас двајца,од денот кога се запознавме па се до денот кога му го дадов..Цртав, режев, лепев срциња...:pНа крајот супер излезе..АА да имаше и некоја љубовна порака и нешто напишано од мене..:sram
   
  На Bum-Bum, Mila Kunis, JaMi и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Ова сама го правев, сталажичка за лакови. Поевеќе на http://thesarahsnails.blogspot.com/2012/01/nail-polish-new-organization-and.html
  [​IMG]
  И ова го правев, од тефтерче/направив држач за ливчиња.
  [​IMG]
  [​IMG]
  За Нова година правев елка од списание, ќе си ја користам и наредните години додека не ми здосади.:D
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Oleri, Sugar, Bum-Bum и уште 8 други им се допаѓа ова.
 6. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  Најчесто добивам инспирација за креирање на модни честитки
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 7. 3pi0

  3pi0 Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  246
  Допаѓања:
  275
  пред два дена почнав со изработка на cooler pad...
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 8. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
  изработувам обетки,сакам да правам и правам украсни кутии,честитки декоративни,декорација на нокти...:)

  одлична е полицата со лакови и супер нокти правиш,баш си креативна!!! :)

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  • [​IMG][​IMG][​IMG]
   За полесно да заковате шајка, а притоа да не си ги смачкате прстите, шајката придржете ја со... ЧЕШЕЛ :) Генијално!
   [​IMG]
   
  На Rock_Girl, КрисТина К., street_chic и уште 6 други им се допаѓа ова.
 9. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
   
  На BlackTulip и Selma им се допаѓа ова.
 10. Blueberry

  Blueberry Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  158
  Знам дека има голем број девојки што сами си изработуваат накит - барем јас имам доста пријателки. Рачно изработен и уникатен по ваша желба.

  Можам да предложам неколку линкови:
  https://www.facebook.com/messages/?action=read&tid=id.287371937999179#!/groups/232153376840311/
  https://www.facebook.com/messages/?action=read&tid=id.287371937999179#!/wearable.wonders
   
  На Bibi@, Scars31 и Selma им се допаѓа ова.

Сподели: