Накит што расте

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
741
613
103
Бидете секогаш заедно со природата, носете накит што расте и кој можете да го засадите во саксија и да ви биде убав спомен. Овој најнов моден тренд на накит направен со природни билки кои растат или огрлици со суво цвеќе почнаа најмногу на венчавки да се користат за потоа да можат истото цвеќе откако многу ке порасне и нема да може да се носи, да го засадат и да им стои во соба за украс или спомен..
living-succulent-plant-jewelry-passionflower-susan-mcleary-2-630x420.jpg
living-succulent-plant-jewelry-passionflower-susan-mcleary-3-721x420.jpg
living-succulent-plant-jewelry-passionflower-susan-mcleary-8-628x420.jpg
living-succulent-plant-jewelry-passionflower-susan-mcleary-11-280x420.jpg living-succulent-plant-jewelry-passionflower-susan-mcleary-10-628x420.jpg terrarium-necklaces-flower-jewelry-teenytinyplanet-3-481x420.jpg
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,186
1,132
1,133
Боже што не ќе видиш. Колку е убаво. Јас прв пат читам за вакво нешто и би носела. Лето, цвеќе на рака, глава, уво прст..
Прекрасно (wasntme)
 
  • Like
Реакции: corki, malo and misterija

Big Berta

Староседелец
7 февруари 2015
106
207
1,053
Секоја чест на креативноста. Јас сум болна по овакви растенија и си правам декор низ дома со нив, ама на овакво нешто не би се сетила. Генијално! :)
 
  • Like
Реакции: corki, malo and misterija

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
741
613
103
(inlove)(inlove)(inlove)(inlove)(inlove)
Многу ми се допаѓа идеава, дефинитивно морам да пробам да направам вакво нешто
Навистина е преубава идеја, посебно за идните невести..наместо да се китат со злато да бидат со природно цвеќе:)
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,353
3,846
1,153
Навистина е преубава идеја, посебно за идните невести..наместо да се китат со злато да бидат со природно цвеќе:)
Пази да не те слушне некој Шок.
Свадба е денот кога цело злато од поколенија треба да биде обесено на невестата.
 
  • Like
Реакции: ●Untouchable°