Мaкедонски (музички) идол | Црнобело Форум

Мaкедонски (музички) идол

Статус
Затворена за нови мислења.

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,347
113
Софија
Македонски идол е реално музичко шоу во продукција на веќе непостоечката А1 телевизија според лиценца од популарното светско шоу Поп Идол. Шоуто запонало во летото 2010 година, а со емитување нешто подоцна истата година. Жирито или судиите кои ќе одлучуваат за судбината на талентите е составено од Игор Џамбазов, Калиопи и Тони Михајловски, додека водители се Иванна Хаџиевска и Ненад Ѓеоргиевски.

Дали сеуште се сеќавате на Македонскиот музички идол?
Кој од нашиве музички "ѕвезди" ви оставил најголем впечаток, и зошто?

Дали од некои што се "пробија" на македонската музичка естрада го слушате и какво мислење имате за некои од нив?

Еве некои што мене ми оставија најголем впечаток:
 

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Да одлично се секавам..И знанм колкава фама имаше после 4 час си идев од школо секој пон за да фатам место у први редови на гала,болки во гласот и сеуште осекам од дерење...-.- Тоа е тоа и мене ме лупна таа фама Идол ама за срека помина и нема да се повтори....Најголем впечаток Виктор,Јана и Кико а и победникот Иван :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marick14

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,270
9,112
1,683
MK music suck. Премногу квантитет а премалки квалитет. Идол? Македонскиот посебно? Го карактеризираат нападни тинејџерки...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: devojka9999 and Bum-Bum

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
509
803
693
Мене фаворитот ми победи. Цело време бев за Иван. Најубав ми беше, и убаво пееше.
Според мене најубаво пееше Нико, а пак од девојките не ми пееше никоја убаво, искрено. Билјана, онака.
Дејан мислам дека се викаше тој што беше втор, или трет, е него па воопшто не го забележав како дојде до финале. Никаков впечаток. А пак Кико ми е за никаде, таков ми беше, таков и си остана. Вообразен :D хмм.. Виктор онака, немав некое посебно мислење за него. Тоа е за идолите отприлика. Не можам да ги коментирам сите со ред.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Scars31

Elena

Истакнат Член
14 февруари 2012
155
169
343
Home.
Аау ги обожувамм сите :)
Сите беа срцињаа :)
Инаку редовно го пратев , (се сеќавам ко вчера да беше) ии сите ги сакав , освен една дрска ..Тања се викаше..
А најјпојке си го сакав Кикоо <3 :)
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Ептен јаки идоливе! Дури траеше шоуто цената им се креваше до небо, сега нигде ги нема!!
Типичен македонски идол!

Инаку, мене Ивица Велоски ми беше фаворит! За него бев дури не испадна, а после престанав да го гледам Идолот!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: foREVer

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,347
113
Софија
Аау ги обожувамм сите :)
Сите беа срцињаа :)
Инаку редовно го пратев , (се сеќавам ко вчера да беше) ии сите ги сакав , освен една дрска ..Тања се викаше..
А најјпојке си го сакав Кикоо <3 :)

За таа струмичанката мислиш дрска? :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Elena

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Ептен јаки идоливе! Дури траеше шоуто цената им се креваше до небо, сега нигде ги нема!!
Типичен македонски идол!

Инаку, мене Ивица Велоски ми беше фаворит! За него бев дури не испадна, а после престанав да го гледам Идолот!
Јас ги познавам лично и Ивица е многу добар и многу културен дечко...Да не кажам дечко на земја а не на небо...И на мене ми беше фаворитите :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.