Мрсна коса | Црнобело Форум

Мрсна коса

Alex M.

Староседелец
17 февруари 2012
330
523
693
London,UK
Лејдиинпинк и јаас освен што ми е мрсна косата како јаготка на шлагот имам и првут и мене истото ми се случува моменталоно користам head & shoulders од цитрон против мрсна коса но нема разултати за мрсењево освен тоа што повеќе немам првут
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Лејдиинпинк и јаас освен што ми е мрсна косата како јаготка на шлагот имам и првут и мене истото ми се случува моменталоно користам head & shoulders од цитрон против мрсна коса но нема разултати за мрсењево освен тоа што повеќе немам првут
Мене од head & shoulders ми се прави уште толку првут. Исто и до wash and go. Моментално користам Нивеа Дајмонд глос, со него ја мијам на два дена, ама не ми прави првут барем.
 

Doozy

Полноправен Член
26 февруари 2012
63
51
18
Tука некаде ...
Искрено и мене ми се мрси на два дена, можеби и од многу миење, али секако подобро би ја миела него да ја чувам мрсна за да ми се „одмрси“. Поодвратно нешто од мрсна коса нема, ако треба два пати на ден ќе ја мијам ама со мрсна да шетам нема шанси. Денеска сабајле ставив пудра да видам како ќе делува, не ми помогна само моментално после тоа ми се чини уште помрсна ми изгледаше.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ludaca

Redhead

Bookworm
23 февруари 2012
1,060
2,039
1,133
Neverland
Јас имам многу мрсна коса, секој втор ден ми се мрси, ја мијам 3- 4 пати во неделата, користам Рецепт за мрсна коса, на почетокот беше добар, но сега пак почна многу да ми се мрси косата. :(
Имам пробано и со бебешкa пудра но само се сплескува косата , никаков ефект не видов, ни киселина не ми помогна.....
Не можам да издржам да не ја мијам подолго од 3 дена...... ќе се намалело мрсењето ако не ја мијаш толку често, како да не. :cenzura

Некакво решение ?
Вие како се справувате со мрсната коса ?
182178_Syoss-Men-Anti-Fett-Shampoo-Anti-Grease_xxl.jpg
Ти го препорачувам овој шампон.Мене многу ми помогна.Косата ја миев секој втор ден и многу брзо ми се мрсеше.Ама со овј шампон сега барем 4 дена сум пораат.Ако е машки мириса многу пријатно,го имаш во поголемите маркети,го видов во Тинекс беше негде околу 200 ден.Се надевам ти помогнав барем малку.Мене ми помогна шампонов многу и сеуште си го користам.:)
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,872
1,123
Со лимон мачкај го коренот...така ми кажаа едни другарки денес во школо и јас ќе пробам :)
Не ми се мрсеше косата и 3-4 дена ми седеше убава веќе 5тиот почнуваше да се мрси, а сега на секој 2 ден ми се мрси :/
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ludaca and Hip.Hop_MKD

Angiie

Истакнат Член
16 февруари 2012
506
639
93
Јас имав проблеми со првутот и ми препорачаа да ја мијам косата со Бекутан шампон за деца. Тој ми помогна да се спасам од првутот, ама косата почна многу брзо да ми се мрси. Спасот го најдов во шампон од бреза. Го најдов во Тинекс за евтини пари. Не знам колку може да се види од сликата како изгледа

Мене ми помогна. Пробај и ти ништо не губиш :)
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,932
743
Јас имав проблеми со првутот и ми препорачаа да ја мијам косата со Бекутан шампон за деца. Тој ми помогна да се спасам од првутот, ама косата почна многу брзо да ми се мрси. Спасот го најдов во шампон од бреза. Го најдов во Тинекс за евтини пари. Не знам колку може да се види од сликата како изгледа

Мене ми помогна. Пробај и ти ништо не губиш :)
Овој ли?
http://www.alkaloid.com.mk/herba.nspx
 

MAGA

Нов член
29 февруари 2012
2
0
1
34
valandovo
Го имам истиот проблем мрсна коса, порано ми беше многу честа и природна и немав некој голем проблем околу тоа, но сега е обратно косата ми се исправи од претерано фарбање, се истенчи а еден период и ми паѓаше, сега е ретка и мрсна секој втор ден, пробав разни производи но ништо. барам да растеше побрзо, како селка на горнина ми е, ха ха
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,437
9,146
1,683
Кушкундалево
и јас имам проблеми со првут и пробував со многу шампони, безуспешно. Сеа користам L'oreal некоја своја комбинација од 5 шампони и регенератор и неам проблеми со опаѓање на коса, метил, мрсење и сл. Првутот го нема само околу 15-20 часа, па приморан сум преку еден ден да ја мијам косата и цимерот да ме колни зашто саат време заглавувам:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MAGA and Ludaca