Мојот метод за интернет заработка

Auditore

Староседелец
4 мај 2012
284
272
663
Wherever you want me to be
Најпрво сакам да го расчистиме фактот со сите скептици кои талкаат по форумот за ваквиот начин на заработка дека не веруваат во вакво нешто, застани тука, и напушти ја темава. Овој начин на заработка, кој што јас сум го пробал и сум земал пари функционира, со самото тоа ќе се уверите и вие. Најпрво да почнеме со начинот на кој ќе заработувате.

1. На кој начин ќе заработувам?
- Преку прикачување на фајлови на некоја од познатите сајтови за споделивање на фајлови (FileSharing Sites)
2. Што ќе ја дефинира мојата заработка?
- Вашата заработка ќе се базира на тоа колку пати ќе ви биде симнат вашиот фајл, кој е прикачен на вебпросторот. Повеќе симнувања, повеќе пари.
3. Какви фајлови треба да прикачам?
- Било какви, но тука доаѓа до израз рангирањето на фајлови кои моментално се најмногу симнуваат. Тоа се моментално фајлови кои ја таргетираат годишната група од 12-20 години. Па сега почнуваме да анализираме што би сакало некое просечно 15 годишно дете да симнува од интернет и што е тоа што тој би го побарал на гугл за да го симни. Статистички најмногу симнувани фајлови се хаковите, туторијалите за крадење на пасворди, туторијали за лесна заработка.
4. Како јас да направам такви фајлови? :S
- Тука е убавината во овој метод, не морате. МОжете да прикачите било каков .rar фајл и да го именувате „Fаcebook password cracker v1.5.rar“. Знам, лажен фајл е, но сепак ќе ви донесе заработка.
5. Но како да го промовирам овој фајл?
- Промовирањето се врши преку јутуб. Ќе направите едно мало видео за да го изрекламирате вашиот фајл, и ќе користите Camtasia studio за да сето тоа го направите убедливо, ќе ставите линк од фајлот во дескрипција. Потоа ќе се зачлените на некои од сајтовите кои ќе ви донесуваат погледи на вашето јутуб видео за да оди нагоре во ранг: Enhance views, u2bviews, Websyndic, HitLeap, Vagex.
6. Што потоа?
- Потоа откако вашето видео ќе добие 1000, 2000, 3000 прегледи ќе почнуваат многу да го гледаат и ќе почнуваат да кликаат на вашиот фајл, некои ќе го симнат некои не, некои симнувања на фајлот ќе ви донесе 0,5$ но некои некогаш и до 20$ .
7. Како ќе ми исплаќаат?
- преку Пејпал( paypal.com). Се што ви треба е дебитна картичка (Виза) од било која од нашите банки и акаунт на сајтот.


Сајтот на кој ќе ги прикачувате фајловите е: http://cleanfiles.net
Доколку сакате да бидете мој реферал пишете ми во ЛП за подетално да ви објаснам како да ви ја прифатата апликацијата, ве предупредувам не прифаќаат секакви апликации, затоа доколку сакате совет и да бидете мој реферал како да ви ја прифатат пишете ми и ќе ви објаснам.
Исто така доколку сакате да знаете како да ги направете вашите јутуб видеа со голем квалитет и професионалност пишете ми ќе ви објаснам подетално бидејќи процесот е предолг за овде да го пишувам.
Доколку има повеќе заинтересирани за ваквиот начин на заработка, би го продолжил туторијалот со подетални информации и поопширна дескрипција за како да ги направите работите за да имате поголем профит.

Еве едно мое видео кое ми донело доста добра сума на пари.

 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Еден мој пријател порано правеше по 100-200 евра месечно со ова, но мислам дека треба да го симнуваат само Американци за да ти платат, ако не се лажам или нема врска?
 

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
26
Куманово
7. Како ќе ми исплаќаат?
- преку Пејпал( paypal.com). Се што ви треба е дебитна картичка (Виза) од било која од нашите банки и акаунт на сајтот.

Интересира ме како ке ги зимамо преко Пејпал кт тој јоште нема у Македонију ?
 

Auditore

Староседелец
4 мај 2012
284
272
663
Wherever you want me to be
Интересира ме како ке ги зимамо преко Пејпал кт тој јоште нема у Македонију ?
Нема врска, се регистрираш под Бугарија, одиш во Withdraw(задолжително се додава картица од тука) и можеш да влечеш пари.
 

коста

Истакнат Член
21 мај 2013
145
61
328
36
sakam i jas da probam dajte pomos malku zatoa sto ova mi e prvpat vakvo nesto hehehehehe
 

miamia005

Нов член
2 јули 2013
2
0
1
40
Конечно сигурен начин на заработка преку интернет и што е исто така доста битно е дека не постои помала заработка од 10$. Секој непарен член што ќе го зачлените преку вас добивате по 10 долари, од секој парен што ќе го зачлени секој од вашите членови добивате по 10 долари и се така во низа.
Заработката е неверојатна и ја добивате секој месец, со текот на времето само се зголемува.
Единствен трошок кој вие го имате е 10 долари (во денари тоа му доаѓа 465 денари), кои со првиот зачленет член преку вас ви се враќаат на вашата сметка.
Повеќе за ова можете да прочитате на следниот линк
http://zaradinainternet.weebly.com/zarada.html
Мене можете да ме контактирате на [email protected] или во лична порака тука на форумот.
Ова е линкот за регистрација и почеток на Вашата заработка
http://www.allinoneprofits.com/?id=miamia005
 

Ivaan

Нов член
3 јули 2013
2
0
1
34
Ако вашиот компјутер е уклучен по цел ден, искористете го овој начин да заработите преку тоа

Доколку мислите дека ова е уште една од страните каде што треба да кликате реклами за да заработите минимални суми, или пак страни кои што не исплаќаат, видете ги подоле моите слики!

Се работи зa DigitalGeneration

Регистрирајте се овде и внесете го телефонскиот број точно, ќе добиете смс со код кој што треба да го пратите за да го верифицирате акаунтот.

Доколку имате телефон на вип, внесете го тој, затоа што со т-мобајл верификацијата не се процесира автоматски и ќе треба да напишете тикет за админите да ве верифицираат.

Наредно што треба да направите е во Tickets да го напишете следното:

Subject: Thread Activation
Department: Trial
Question: I'm requesting my thread activation

За 1-2 дена ќе ви го верифицираат акаунтот и ќе ви го дадат 1 Trial Thread(повеќе инфо подоле)

Потоа симнете го програмот од нивната страна и оставете го уклучен, самиот ќе си заработува вие не треба ништо да правите.

2j43g5h.jpg


2i26e05.jpg


2z66std.jpg



Информации за DigitalGeneration
- Вие добивате 1 Trial Thread кој што ќе ви трае 1 месец и ќе ви заработува по 1$ на ден односно 30$, парите можете да ги извадите уште по првиот ден (минимална исплата 1$, ја вршат веднаш!)
- Понатака останува на вас дали сакате да вложите и да продолжите со заработувачката
- 1 Thread да купите изнесува 50$ и тој трае 12 месеци (значи ќе ви донесе по 30$ секој месец, 360$ годишно за вложени само 50$)
- Не треба да чекате крај на месец или одредено време за да бидете исплатени, како што реков минимална исплата е 1$
- Можете да имате максимум 100 Threads
- DigitalCoins го користи вашиот процесор минимално (ресурсите кои што вие не ги користите), се што ви треба е интернет и да го оставите програмот уклучен
- Начини на исплата: Payza, Perfect Money, Paxum, Credit Card(овде минимум исплата е 50$), во брзо време ќе стават и PayPal
- 1st level referral 20%, 2nd level referral 10%

Доколку имате прашања контактирајте ме, ќе ви помогнам побрзо да го активирате акаунтот :)

2hmeqhg.jpg
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Инвазијата на маркетинг троловите....:kafe
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

Jugop

Староседелец
25 мај 2013
3
0
1,001
Најпрво сакам да го расчистиме фактот со сите скептици кои талкаат по форумот за ваквиот начин на заработка дека не веруваат во вакво нешто, застани тука, и напушти ја темава. Овој начин на заработка, кој што јас сум го пробал и сум земал пари функционира, со самото тоа ќе се уверите и вие. Најпрво да почнеме со начинот на кој ќе заработувате.

1. На кој начин ќе заработувам?
- Преку прикачување на фајлови на некоја од познатите сајтови за споделивање на фајлови (FileSharing Sites)
2. Што ќе ја дефинира мојата заработка?
- Вашата заработка ќе се базира на тоа колку пати ќе ви биде симнат вашиот фајл, кој е прикачен на вебпросторот. Повеќе симнувања, повеќе пари.
3. Какви фајлови треба да прикачам?
- Било какви, но тука доаѓа до израз рангирањето на фајлови кои моментално се најмногу симнуваат. Тоа се моментално фајлови кои ја таргетираат годишната група од 12-20 години. Па сега почнуваме да анализираме што би сакало некое просечно 15 годишно дете да симнува од интернет и што е тоа што тој би го побарал на гугл за да го симни. Статистички најмногу симнувани фајлови се хаковите, туторијалите за крадење на пасворди, туторијали за лесна заработка.
4. Како јас да направам такви фајлови? :S
- Тука е убавината во овој метод, не морате. МОжете да прикачите било каков .rar фајл и да го именувате „Fаcebook password cracker v1.5.rar“. Знам, лажен фајл е, но сепак ќе ви донесе заработка.
5. Но како да го промовирам овој фајл?
- Промовирањето се врши преку јутуб. Ќе направите едно мало видео за да го изрекламирате вашиот фајл, и ќе користите Camtasia studio за да сето тоа го направите убедливо, ќе ставите линк од фајлот во дескрипција. Потоа ќе се зачлените на некои од сајтовите кои ќе ви донесуваат погледи на вашето јутуб видео за да оди нагоре во ранг: Enhance views, u2bviews, Websyndic, HitLeap, Vagex.
6. Што потоа?
- Потоа откако вашето видео ќе добие 1000, 2000, 3000 прегледи ќе почнуваат многу да го гледаат и ќе почнуваат да кликаат на вашиот фајл, некои ќе го симнат некои не, некои симнувања на фајлот ќе ви донесе 0,5$ но некои некогаш и до 20$ .
7. Како ќе ми исплаќаат?
- преку Пејпал( paypal.com). Се што ви треба е дебитна картичка (Виза) од било која од нашите банки и акаунт на сајтот.


Сајтот на кој ќе ги прикачувате фајловите е: http://cleanfiles.net
Доколку сакате да бидете мој реферал пишете ми во ЛП за подетално да ви објаснам како да ви ја прифатата апликацијата, ве предупредувам не прифаќаат секакви апликации, затоа доколку сакате совет и да бидете мој реферал како да ви ја прифатат пишете ми и ќе ви објаснам.
Исто така доколку сакате да знаете како да ги направете вашите јутуб видеа со голем квалитет и професионалност пишете ми ќе ви објаснам подетално бидејќи процесот е предолг за овде да го пишувам.
Доколку има повеќе заинтересирани за ваквиот начин на заработка, би го продолжил туторијалот со подетални информации и поопширна дескрипција за како да ги направите работите за да имате поголем профит.

Еве едно мое видео кое ми донело доста добра сума на пари.


Се имав јас зачленето на FileIce ама џабе, незнаев да промовирам. Уствари незнаев што да изберам за niche (што да промовирам). Ако може малку да објасниш на кој начин промовираш и што промовираш. Ако имаш некое твое видео да го постираш да видиме како треба да изгледа. Што програми користиш и слично.
Но најбитно е да објасниш како си почнал, тоа е најтешко за тие што незнаат. И ако објасниш добро све, прати ми и реферал линк да се регистрирам, зошто вака нема да направам ни долар.