Мотори

Maks

Староседелец
Дали имате мотор? Доколку немате каков би сакале или кој ви е омилен? Како се справувате со полицијата, користете ли заштитен шлем(Кацига) кога возите? Други некој работи поврзани со моторите...:)
 
  • Like
Реакции: ZmajChe and Hip.Hop_MKD

ZmajChe

Истакнат Член
21 март 2012
937
2,068
93
Мотори кои ги засенуваат останатите работи околу вас. Мотори кои ги посакувате или пак ги имате. Можеби и сте во план да купите некој мотор или пак да побарате совет? :)
Еве на пример овој е мојот љубимец! Yamaha yzf R125 - брз, убав, голем..

Прикачете слика и кажете зошто баш тој мотор :)
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,838
6,527
1,153
Градибачалник на Прибој
BMW 52 година, 250 кубици. Олд тајмер, хитлеровите џандарски мотори, од Велес го купив пред 6 месеци.:cool:
Но троши 15 на 100. Како што поскапува бензинот, ќе го трмпам за некој со томос со педали.
И еден скутер генерик 50че, ама ништо посебно.
 
  • Like
Реакции: ZmajChe

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,031
2,642
1,143
26
Битола
Мотори кои ги засенуваат останатите работи околу вас. Мотори кои ги посакувате или пак ги имате. Можеби и сте во план да купите некој мотор или пак да побарате совет? :)
Еве на пример овој е мојот љубимец! Yamaha yzf R125 - брз, убав, голем..

Прикачете слика и кажете зошто баш тој мотор :)
ај клај слика од тој моторо од чичкоти мислам дека е.. еден црн .. vmax како му беше името неми текнува сега:) на пиво фест шо праевме муабет пред неколку години ако ти текнува...
 
  • Like
Реакции: ZmajChe