1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Мотори

Дискусија во форумот 'Авто-мото' започната од Maks, 3 март 2012.

 1. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Дали имате мотор? Доколку немате каков би сакале или кој ви е омилен? Како се справувате со полицијата, користете ли заштитен шлем(Кацига) кога возите? Други некој работи поврзани со моторите...:)
   
  На ZmajChe и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 2. Psychobilly

  Psychobilly Староседелец

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  600
  Допаѓања:
  1,509
  Еден ваков Harley Davidson Fat Boy многу ми прави мерак [​IMG]
   
  На Hip.Hop_MKD, Bibi@, ZmajChe и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  [​IMG]
  Носам инаку кацига пошо многу казни даваат :/
   
  На Hip.Hop_MKD, ZmajChe и Maks им се допаѓа ова.
 4. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Омилен од скутерите :)


  DERBI GP-Max 125.jpg

  Омилен од појаките:)

  images.jpg
   
  На Hip.Hop_MKD и ZmajChe им се допаѓа ова.
 5. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  немам многу мерак за мотори
  али ако би земал би земал
  [​IMG][​IMG]
   
  На Hip.Hop_MKD, ZmajChe и Maks им се допаѓа ова.
 6. ZmajChe

  ZmajChe Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2012
  Мислења:
  937
  Допаѓања:
  2,068
  Мотори кои ги засенуваат останатите работи околу вас. Мотори кои ги посакувате или пак ги имате. Можеби и сте во план да купите некој мотор или пак да побарате совет? :)
  Еве на пример овој е мојот љубимец! Yamaha yzf R125 - брз, убав, голем..
  [​IMG]
  Прикачете слика и кажете зошто баш тој мотор :)
   
  На Marchisio, Hip.Hop_MKD и Bibi@ им се допаѓа ова.
 7. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,838
  Допаѓања:
  6,527
  BMW 52 година, 250 кубици. Олд тајмер, хитлеровите џандарски мотори, од Велес го купив пред 6 месеци.:cool:
  Но троши 15 на 100. Како што поскапува бензинот, ќе го трмпам за некој со томос со педали.
  И еден скутер генерик 50че, ама ништо посебно.
   
  На ZmajChe му/ѝ се допаѓа ова.
 8. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  немам мотор и не сакам мотори :)
   
  На 4FUN, parvati, ZmajChe и уште 1 член му се допаѓа ова.
 9. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Ниту имам, ниту посакувам. Oва е мотор за мене :)
  [​IMG]
   
  На The Tramp, Maks и Scars31 им се допаѓа ова.
 10. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  ај клај слика од тој моторо од чичкоти мислам дека е.. еден црн .. vmax како му беше името неми текнува сега:) на пиво фест шо праевме муабет пред неколку години ако ти текнува...
   
  На ZmajChe му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: