Моливче за уста

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,227
3,542
1,143
Дали користите моливче за уста? Како да нанесам моливче на цела уста а,не само по краевите. Зошто кога ставам ми е многу сува устата и не можам да го ставам убаво.

 

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,161
1,133
Стави сјајче пред да го нанесеш моливчето или обратно првен моливче па сјајче (мислев некое сјајче за хидратација кое е безбојно) :biggrin
 
  • Like
Реакции: Bum-Bum

Јаболче

Полноправен Член
8 октомври 2013
30
23
8
34
Јас користам моливче исклучиво на цела уста а имам прилично сува и испукана уста. Пробај да ги отстраниш испуканите делови со мед. Купи помасно моливче - препорачувам Bourjois и стисни убаво кога ќе го ставаш :)
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,231
17,758
1,673
На сигурно
Јас моливчињата кога ми се наострени само за на очи ги користам,за на уста не знам колку треба да притиснам.
 

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,125
1,845
423
Еден досаден град
Јас ставам моливче исто така на целата уста ама јас си го ставам него и одозгора безбојно сјајче,одоздола под моливчето или крема за лица или лабело ама така ми е мрсно па не ми се познавам убаво бојата на моливчето па затоа ми е најубаво сува кога ми е устата и одозгора сјај :)
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,492
14,405
1,683
во светот на бајките
Ако имате испукани усни поминете си со четката за заби да ги остраните сувите делови од усните, нанесете павловичева или некоја друга хидратантна крема.
После некое време нанесете моливче за усни без проблем .
 

Stance

Нов член
7 декември 2013
23
16
3
34
Молив за усни на внатрешниот раб од устата и внатрешноста ја исполнувам со соодветен кармин. :wub понекогаш ако мислам дека има потреба нанесувам и сјај но многу ретко :)
 

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,477
5,078
1,153
Wind Of Change
Колку пати имам ставено и не ми седи ама во никој случај, а сигурна сум дека го нанесувам правилно..