1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Модни новости

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од JaMi, 4 март 2013.

 1. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
  Да споделиме новости во врска со модата.Да бидеме во тек со настаните.

  Следат слики од новата модна кампања пролет/лето 2013 ''Monsoon'' .
  Мајка и ќерка.(48годишната Јасмин Ле Бон и својата 23годишна ќерка Амбер.
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Smiley_1996, Gemini, Bibi@ и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Ептен ми се допага (inlove)
  Претежно доминираат ориенталните шари.
  Ова парче многу ми се допага,совршена ткаенина за летните горештини.
  [​IMG]
   
  На Anakin, Smiley_1996, Gemini и уште 1 член му се допаѓа ова.
 3. Selene

  Selene Модератор

  Зачленет на:
  6 јуни 2012
  Мислења:
  719
  Допаѓања:
  1,866
  (happy)(happy)(happy)
  Што убава тема
  Јас ќе почнам со нешто што воопшто не ми се допаѓа, а се враќа како моден тренд. Тоа е гол стомак. Не дека ми пречат убаво затегнати стомачни мускули, туку општо тој изглед ми е ефтин, глупав(настрана факт што мислам дека бубрезите ќе ми откажат следниот ден), некреативен и досаден.

  [​IMG][​IMG][​IMG]

  Mислам, ова стои на super skinny, па кога ќе се настрват на ова и пополнички девојки, ќе гледаме циркузи.

  Исто гладијаторките се враќаат.|-(|-(|-(
  Кому побогу му е убаво ова?
  [​IMG]

  Финтата на женската чевла е да ги истакне нозете, ова те прави кус (а и ниски девојки ги носат што повторно се добива циркус ефектот), се чувствуваш како да одиш да играш фудбал па си наполнет со браници и се ужасно грди на изглед.

  Ќе се вратам во темава(happy)
   
  На Anakin, Smiley_1996, MoonFairy и уште 3 други им се допаѓа ова.
 4. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
  Нов Барбери капут од колекцијата пролет-лето 2013 ,привлече големо внимание на модната сцена.Екстравагантно парче кое чини 25 000 евра.
  Капутот е направен од пердуви од паун од Индија.
  Направени се помалку од 20 примероци.
  [​IMG]
   
  На S&A.... му/ѝ се допаѓа ова.
 5. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
  Мадона претерала со ботокс(сликите се на лондонскиот стадион)
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На S&A.... и Smiley_1996 им се допаѓа ова.
 6. Smiley_1996

  Smiley_1996 Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  344
  Допаѓања:
  802
 7. Smiley_1996

  Smiley_1996 Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  344
  Допаѓања:
  802
  Навистина ... :facepalm2:confused:
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 8. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
  Најновиот тренд на модните писти е обратниот француски маникир
  [​IMG]
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
 9. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
  Елечињата,оваа есен ќе бидат меѓу највпечатливите парчиња прилгодени во сечиј вкус.
  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Bibi@ му/ѝ се допаѓа ова.
 10. cvete

  cvete Нов член

  Зачленет на:
  4 ноември 2013
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0

Сподели: