Модни новости

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,517
14,427
1,683
Таму каде што треба
Да споделиме новости во врска со модата.Да бидеме во тек со настаните.

Следат слики од новата модна кампања пролет/лето 2013 ''Monsoon'' .
Мајка и ќерка.(48годишната Јасмин Ле Бон и својата 23годишна ќерка Амбер.

 

Selene

Модератор
6 јуни 2012
720
1,865
1,103
(happy)(happy)(happy)
Што убава тема
Јас ќе почнам со нешто што воопшто не ми се допаѓа, а се враќа како моден тренд. Тоа е гол стомак. Не дека ми пречат убаво затегнати стомачни мускули, туку општо тој изглед ми е ефтин, глупав(настрана факт што мислам дека бубрезите ќе ми откажат следниот ден), некреативен и досаден.Mислам, ова стои на super skinny, па кога ќе се настрват на ова и пополнички девојки, ќе гледаме циркузи.

Исто гладијаторките се враќаат.|-(|-(|-(
Кому побогу му е убаво ова?


Финтата на женската чевла е да ги истакне нозете, ова те прави кус (а и ниски девојки ги носат што повторно се добива циркус ефектот), се чувствуваш како да одиш да играш фудбал па си наполнет со браници и се ужасно грди на изглед.

Ќе се вратам во темава(happy)
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,517
14,427
1,683
Таму каде што треба
Нов Барбери капут од колекцијата пролет-лето 2013 ,привлече големо внимание на модната сцена.Екстравагантно парче кое чини 25 000 евра.
Капутот е направен од пердуви од паун од Индија.
Направени се помалку од 20 примероци.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: S&A....