Модни идеи (направи сам)

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,492
14,405
1,683
во светот на бајките
Има една веќе постоечка тема за направи сам,но мислам дека попрегледно е кога има една тема со идеи поврзани за модата... па црнобели споделете ги вашите интересни идеи и слики да ја збогатиме и развиеме нашата креативност :)


Би можеле да ги разубавуваме старите кошулки и џемперчиња со интересни бисери.Се што ни треба освен бисери(монистри и шрасови-во зависност од вкусот) се конец и игла..


Организирајте го вашиот накит

Како од обична мајчка до фустанче

Како да ги украсите рабовите на обилните блузи

Направете интересна мајчка

Украсете ги вашите стари чанти

Интересно ланче