Многу фотографии имаме а воопшто не ги гледаме.

kockakockica@

Истакнат Член
30 мај 2022
107
51
338
Правев дома генералка и повторно ми дојдоа враце еден куп фото албуми, цела една кутија од чизми полна со фотографии а во неа цедиња, усб, па дури имам и видео касети кои не сум ги префрлила.....слики во лаптопот, слики во телефонот...Илјадници слики.....:)
Знам дека оддамна не сум седнала, така фино лепо да си ги погледнам, да се потсетам на минатото, се нешто ме мрзи, а се прашувам па што уште само се сликаме, по свадби, на родендени, на патувања...А ВООПШТО НЕ ГИ ГЛЕДАМЕ !!!
Зошто?
Што ке биде со нив кога мене ке ме нема??? Сигурно нема децата да ги чуваат и да им собираат прашина, кога и они имаат исто така илјадници слики?
:(