Мистеријата за невестата на пруга

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Дали некој има слушнато за невестата на пругата пред Волково?

Јас како што разбрав поодамна имало некоја свадба. По или пред свадбата невестата не преживеала сообраќајка. Со колата додека поминувала преку пругата ја удрил воз, по што веднаш починала. Од тогаш наваму секоја вечер во 12 часот се појавувала на пруга (и според некои гласини одземала животи на луѓе).

Ако има некој од Волково, Геге, и околина нека потврди дали ова е точно....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sofija... and Bum-Bum

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
о.О
Имам пријатели во Волково, не ми кажале такво нешто :|
 

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
од околина сум.. ни волково ни геге ама можам да кажам дека на таа пруга имам седено доста пати навечер или ја имам поминато милион пати точно во 12 или околу 12 и верувај нема ништо ниту имало... само сопствена имагинација тоа, и приказни кои се шират а се далеку од вистината.
Јас знам куп приказни за младоженциве дотични - ме мрзи да пишувам, ама не верувај на ниедна.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
bрат....наежиме стфарно
ја сам чуја за овој....
на девојку ми друарка видела нешто на лик на жену у бело, навечер, сама била....
да там негде около Волково, три дна не спала посло тој девојче, цела се тресеше кд ми кажува
а тој дека зима животи не е тачно, битно пуно гу виделе туј невесту,тој устфари е изгубена душа....
 

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
bрат....наежиме стфарно
ја сам чуја за овој....
на девојку ми друарка видела нешто на лик на жену у бело, навечер, сама била....
да там негде около Волково, три дна не спала посло тој девојче, цела се тресеше кд ми кажува
а тој дека зима животи не е тачно, битно пуно гу виделе туј невесту,тој устфари е изгубена душа....

не ги лажи беее ти кумановац :Р
она само тебе може да ти излезе ако дојдеш на пруга зошто многу симпатичен си и бил :Р и веруј нема да сака да те убие хаха
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 84 sk_Y ^_- and parvati

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
bрат....наежиме стфарно
ја сам чуја за овој....
на девојку ми друарка видела нешто на лик на жену у бело, навечер, сама била....
да там негде около Волково, три дна не спала посло тој девојче, цела се тресеше кд ми кажува
а тој дека зима животи не е тачно, битно пуно гу виделе туј невесту,тој устфари е изгубена душа....

Мене ми кажуваат разни нешта. Лицето на невестата не се гледало. Се слушало гласови како те повикува. Имам доста познанства во Волково и тие ми потврдија дека е вистина ова. Али мене некако ми е сумњиво, а и не ми се иде таму во 12, боље филм ќе гледам дома. :rofl

не ги лажи беее ти кумановац :Р
она само тебе може да ти излезе ако дојдеш на пруга зошто многу симпатичен си и бил :Р и веруј нема да сака да те убие хаха

Ти си првата што ја знам што го негира ова. Ми падна камен од срце. :sreken
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Ч )
не не мртаф озбиљан сам за тој, девојче ми кажува....
видела нешто у бело тамо на пругу, мноо се исплашила и трчала накуде дом, и кажувасфа дека пуно гу виделе
а знам и за некое проклето место там негде у Ѓорче, некоја куќа испод цркфиче на рид
и там се дешааче чудни стфари...
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Ч )
не не мртаф озбиљан сам за тој, девојче ми кажува....
видела нешто у бело тамо на пругу, мноо се исплашила и трчала накуде дом, и кажувасфа дека пуно гу виделе
а знам и за некое проклето место там негде у Ѓорче, некоја куќа испод цркфиче на рид
и там се дешааче чудни стфари...

Како јас да не знам за ова??? :^)
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
да не иду офтопик (лол кој ке каже дека нејке да иде оффтопик хахаха)
да брат навечер на тој место нешто шушкало и од прашину и сфетлина што се прекшуе стфарало се некоја фигура у лик на жену
мноо езиво, познаам дечка што га видеја тој и вика дека почнаја некој да ги гаѓа сс големи камења од тој место
ептен големи камења, дете е погодено у ногу, одамна тој пред две три године
ск га осфетлиле место ептен и не се дешавало више ништо, као демек тој нешто се плашило од сфетлину
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aaliyah and Marick14