Миризливи стапчиња и свеќи | Црнобело Форум

Миризливи стапчиња и свеќи

mashkodete

Истакнат Член
11 февруари 2013
59
25
118
Јас имам три стапчиња од пред 6 години, ми ги остави другарка пред да замине да живее во Словенија. Стапчињата беа директно од Индија, ги чувам уште и уште мирисаат незапалени.
original is the only way posible :)
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,872
1,123
Како мала земав такви стапчиња и демек цигари ми се.. лелеее! :rofl
Од ванила се најубави :sreken
 

Lollypop

Истакнат Член
26 декември 2012
251
197
143
Ги обожавам и свеќите и стапчињата, преубави ми се особено оние со мирис на ванила.
 

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,204
423
Дома пред Пц
ако не е проблем да кажи некој кај се продаваат у скопјето...ама убај квалитетни а не од оние кинескине ги мирисаш неотпакувани во кутија и одеднаш те фркнува глаа...не фала
btw секакви само не од ванила?па каде би можела да си најдам?
 

mashkodete

Истакнат Член
11 февруари 2013
59
25
118
ако не е проблем да кажи некој кај се продаваат у скопјето...ама убај квалитетни а не од оние кинескине ги мирисаш неотпакувани во кутија и одеднаш те фркнува глаа...не фала
btw секакви само не од ванила?па каде би можела да си најдам?
Во ВЕРО имаш, ако не си прочитала напишав во еден од коментариве, барај ги Nag Champa најквалитетни се .
 

Believe

Активен Член
30 јануари 2013
108
141
43
Инаку да прашам каде можам да најдам миризливи свеќи си мирис на Ванила (inlove)
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,520
14,428
1,683
Таму каде што треба
Голем обожавател сум на свеќи,највеќе ги сакам тие со мирс на ванила.Инаку во замена на стапчиња користиме со Фанот свеќник во кој се става вода и арома(на ванила),и како испарува водата така аромата се шири низ цела просторија.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 4FUN

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
Ги сакам , и свеќи сакам и ги користам секојдневно..онака ми давааат некоја топлина и фина миризба , со една чашка бренди и Мајлс Дејвис ..па тоа е еден одличен завршеток на вечерта....купувам ароматични производи со мирис на лаванда....малку сум терсен за мириси и ретко кога експериментирам...така што лавандата е мој избор.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,770
7,292
1,153
Big Sur
Океј, ама дали некаде по Македонијава има миризливи стапчиња што не се од Џамбо и не мирисаат на сапун помешан со малку восок од свеќа и она маслоно по кандила што стои?
Значи само 10 секунди гори, а цел ден после мириса... :place