1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Мизар

Дискусија во форумот 'Групи' започната од İncognito, 22 септември 2014.

 1. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,492
  Допаѓања:
  3,768
  [​IMG]
  1988, од лево кон десно:
  Борис Георгиев, Сашо Крстевски, Горан Таневски, Катерина Вељановска, Горазд Чаповски, останатото го имате на википедија.


   
  #1 İncognito, 22 септември 2014
  Последна промена од модератор: 22 септември 2014
  На violetmoon му/ѝ се допаѓа ова.
 2. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,648
  Допаѓања:
  5,728
  Прекрасна музика,одлични текстови,уметност и совршенство.
  Длабоко и возвишено во исто време,сите песни без исклучок..

   
  #2 violetmoon, 22 септември 2014
  Последна промена: 22 септември 2014
  На İncognito му/ѝ се допаѓа ова.
 3. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,492
  Допаѓања:
  3,768
   
  На violetmoon му/ѝ се допаѓа ова.
 4. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,492
  Допаѓања:
  3,768
   
  На violetmoon му/ѝ се допаѓа ова.
 5. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,648
  Допаѓања:
  5,728
   
  На İncognito му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Црковно поење?! Штета шо не можат да се ембедираат и мириси во мп-3/4, на пример кадење со темјан :confused:
  Music by zombies...
   
 7. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Византиско црковно пеење. По структура многу посложено од оние на кои сме навикнале, понекогаш брои и над 6 различни вокални линии. Звучи прилично мрачно, ама за нешто што се нарекува dark-wave е одлично.

  Он: Пред 4 години кога имаа концерт со Хармосини (тогаш излезе и тој албумот) бев и ми звучеа одлично, ама од други што слушам свирките им се крш ептен зашто или не доаѓаат цел бенд (идат по двајца,тројца) или пуштаат плејбек.
  Меѓу моите омилени песни од нив ми се:
  Воопшто не ми се допаѓа што се мешаат во политики и политички кампањи како „Мизар“. Немам ништо против да си имаат своја партиска определба и свое политичко мислење како поединци, ама не и како група која треба да промовира музика.
   
 8. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,492
  Допаѓања:
  3,768
   
  На violetmoon му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Овие Мизар ги пуштам ко че го допрам дното со коњак.
   
 10. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,492
  Допаѓања:
  3,768

Сподели: