1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Места кои вредат да се посетат во Македонија

Дискусија во форумот 'Патување' започната од efederer, 14 февруари 2012.

 1. efederer

  efederer Админ
  Член на администрација

  Зачленет на:
  2 октомври 2011
  Мислења:
  150
  Допаѓања:
  256
  Малечка е - ама убава ни е земјава. Кои се вашите омилени места во земјава кои вредат да се посетат? Мојот предлог е дефинитивно винаријата Попова Кула за која можете да прочитате повеќе овде: http://www.crnobelo.com/zivot/patuvanje/vikend-predlog/9020-vikend-predlog-vinarijata-popova-kula

  Најинтересните предлози со фотографии ќе бидат објавени и на CRNOBELO.com
   
  На Minella и Smiley_1996 им се допаѓа ова.
 2. Smiley_1996

  Smiley_1996 Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  344
  Допаѓања:
  802
  Сум била во Попова Кула . . . Преубаво е . . . Одушевена сум . . . :)
  Со нетрпение чекам да ги видам вашите предлози со фотографии . . . :)
  Еве и мој предлог.. http://www.360macedonia.com/macedonia/mk/
  Се надевам дека ке ви се допаднат местата ... :)
  Поздрав ... :)
   
  На Proton и efederer им се допаѓа ова.
 3. Proton

  Proton Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  263
  Вевчани, со задолжително ѓезме во некој од традиционалните македонски кафаниња.
  Атмосферата, услугата и храната се... :gladen
   
  На Blueberry и Smiley_1996 им се допаѓа ова.
 4. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,527
  Струмичките водопади....рај :)
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Alex M.

  Alex M. Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  328
  Допаѓања:
  523
  Смоларски водопади, манастир Јоаким Осоговски-Крива Паланка :)
   
 6. Elena

  Elena Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  155
  Допаѓања:
  169
  Има мноооогу прекрасни места во Македонија ,
  но ево ке ги издвојам манастирот Св. Јован Бигорски, Смоларскиот водопад, Вевчани , и селото Модрич ;)
   
 7. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  ова модрич селото кај се наоѓа поточно ?
   
 8. marjan

  marjan Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  489
  Допаѓања:
  657
  гиновци :)
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Elena

  Elena Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  155
  Допаѓања:
  169
  Се наоѓат помеѓу Струга и Дебар :)
   
 10. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Едно од поубавите места во околината на Скопје - Матка.

  На видеово прикажано е Врело.
   

Сподели: