Манекенство

The_countess

Истакнат Член
10 јуни 2012
441
547
193
25
Сакам да прашам од која возраст треба да се почне со манекенството, бидејќи гледам се почнувало уште од многу рана возраст. Има некој што се занимава професионално со манекенство на форумов па да ми појасни кои критериуми треба да се исполнуваат?

Успут, еве некои македонски манекенки.

Ана Тодоровска


Енџи Стојановска


Ива Михајловска


Катерина Ивановска


Маја Лазаревска


Маријана Димовска


Маријана Станојковска


Милена Пројкоска


Сара Леши


Сања Николиќ


Слаѓана Цветковска


Сузана Ал Сакини
 

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Јас само знам дека би требало да си висока 175+, добро сега понекогаш прават исклучоци до кај 170...
 
  • Like
Реакции: The_countess

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,239
1,758
113
Малку таму, малку овде...
Зависи од агенциите и од твоите предиспозиции.
Би ти било најдобро да си појдеш во некоја од агенциите и да се распрашаш дали можеш или не можеш.
Мада Македонија не е некоја плодна почва за манекенките.
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,374
1,871
1,123
Со оглед на тоа дека сега секој втор е член во Модните Студија како Црнокрак, нема никакви критериуми.
И јас само знам дека треба да си висока 175+ и да немаш повеќе од 65кила.... Знам дека за почетници се плаќа по 50 евра месечно и 2 пати во неделата се оди по писта, демек се вежба одење >.<
Можда и грешам, не знам стварно