Македонски ТВ медиуми

Кој македонски медиум според ваш е најдобар ?

  • бившата А1..

  • Сител ТВ

  • Канал 5

  • Алфа ТВ

  • Телма

  • МТВ 1

  • Вести 24

  • Алсат-М

  • некоја друга


Резултатите се видливи откако ќе гласате.

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Сите три дела на Господар на прстените на телма, два на 1ви јануари и третиот на 2. А ноќта ќе даваат хорор, Тексашки масакр и следната ноќ Paranormal Activity. Лудаци тешки со хорориве.
А на сител и канал 5 ќе одат турски серии :rofl
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Еј пак јас, како дежурен мрчатор. Дојдов да кажам дека канал 5 се ретардирани, заради македонските приказни што ги даваат, треба да се смени името во Македонски еротски приказни. Па и што е најтрагично ги даваат во време кога сите се дома и деца и сите. Жити приказните полни со секс и со попалени селанки.
 

Marcello

Староседелец
17 декември 2014
116
58
1,028
33
Ни фали во државава некој канал специјализиран. Да биде или само за филмови, или за музика, или за спорт.

Претеруваат колажниве телевизии сите скоро имаат слична програма со вести, музичко шоу, турски и индиски серии, политички дебати, емисии за естрада....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kisserboy

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Ни фали во државава некој канал специјализиран. Да биде или само за филмови, или за музика, или за спорт.

Претеруваат колажниве телевизии сите скоро имаат слична програма со вести, музичко шоу, турски и индиски серии, политички дебати, емисии за естрада....
Нема шанси ова да се случи, ни на сон. Порано имаше повеќе спорт и секакви емисии, ама откако почнаа турците и индијците да завиваат толку од спортот и емисиите. Секој ден значи, репризи, нови серии, мислам стварно лудост.
 

Marcello

Староседелец
17 декември 2014
116
58
1,028
33

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
360_khmer_rouge_0726.jpg


Во идеален свет, документарец со вакви сцени би бил најпогоден за припадниците на гнојот познат како мк-медиуми.
Но не живееме во идеален свет туку во свет во кој Миленко е `новинар`.
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
28
Битола
Постои А1 ама како регионална/локална телевизија во Струмица , газда сосема некој друг.
http://192.185.87.94/~strumica/inde...so-rabota-nova-a1-televizija-od-strumica.html
https://www.youtube.com/channel/UCdLDJmi0Q5-hdDdQ2bMEjJQ
Знам Бате, ама јас ја сакам онаа стара А1 шо беше водечка и интересна телевизија во Македонија, а не Шител ТВ и *Анал 5 Телевизија.
То е.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Еј пак јас дојдов да досадувам. Многу изнервиран од турците, значи секогаш ги има. Не може човек да гледа тв нормално, јас тв гледам само навечер после 10 саат, пред тоа се гледаат турци.
Тоа гласовите толку иритираат што некој ден ќе го скршам тв, дијалозите им се како ретардирани да зборуваат. И кога ќе слушнам како ми викаат дека биле добри серии и смешни, море мрш таму бел ден да не видите.