Македонските модели

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,838
6,527
1,153
Градибачалник на Прибој
Мајорот отвара тема за модели?:confused: Е тек сега не можам да се бранам од коментарите на Гонзо и Парвати.:D
Да бидам реален темава не е реклама, едноставно презентација на една хонорарна работа што ќе ја обавувам летово. По конкретно модели на две скопски модни агенции Intermodel & Euroteam , организирање ревии, смимање музички спотови, презентации и секој можен начин каде можат да се искористат истите. Бев реален сега да бидам искреен, врска неам од мода, модни трендови, стандарди за манекени/ки едноставно што знам е менаџирање и тоа и ќе го работам. Дискутирајте што сакате на темава, јас еднствено нешто што би прилепил покасно е некоја информација околу подготовките и каде би се одвивале презентациите на моделиве.
Ајде да би презентирам некои од нив, девојки вие имате предност да уживате:
525012_111610702311994_1722498887_n.jpg
543270_111611912311873_100003891953747_56537_578844911_n.jpg
550747_111608495645548_1251737128_n.jpg
556387_111610405645357_1102328119_n.jpg

Сега нешто грандиозно и секси за посилниот пол:
182741_111636235642774_1836213749_n.jpg
185111_111607958978935_320879331_n.jpg
403463_111688855637512_345385558_n.jpg
481267_111693732303691_100003891953747_57105_1016741500_n.jpg
534223_111688748970856_100003891953747_57075_344736125_n.jpg

Еве го фб профилот каде има повеќе слики од моделите.
 

Прикачувања

  • Like
Реакции: MATEJA and parvati

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
сфе си ти грешке бе браааааааааааааааааат, ниедна слика неможе да се види : )
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,374
1,871
1,123
Од машките сите се топ освен

:sram
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,541
2,555
1,133
Шефе, а дали знаеш колку зимаат хонорар за работа како модел?
 

Natenceto

Истакнат Член
6 март 2012
1,029
1,193
423
Скопје
Шефе, а дали знаеш колку зимаат хонорар за работа како модел?
Јас кога прашував во New Look агенцијата за мода, тој ден им даваа хоронар. Дали сликање или учество во спот од 1200 до 3000 денари, а за соблекување до 6.000 денари.

А иначе овие сите се убави, ама немаат смисол за мода и поставување пред камерите. Незнаат добро да се изразат. Всушност позирањето е да претставиш нешто на себе или да се претставиш ти како самиот себе си, битно е позата да се опише овие немаат воопшто таков став
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,838
6,527
1,153
Градибачалник на Прибој
вторава да и мене ми остави
али другиве жеснки модели под просечни женски :zelen
Е сега ја еба работата со то под просечни, па модели се бе и убави се што им фали на девојките. Ти викаш подпросечни али летово да не те гледам прв на сите презентаци што ќе ги правиме... и да викаш мајоре дај ставиме во жирито:zelen
Шефе, а дали знаеш колку зимаат хонорар за работа како модел?
Не знам другар, јас само мојот процент го знам:zelen Иначе деновиве би требело да се состанам со луѓето па ќе ги прашам и ќе ти одговорам. А најдобро што можеш да направиш е да одиш во агенциите дирекно и да прашаш.:)