Македонска кошаркарска репрезентација

Ку Рајбер

Полноправен Член
2 август 2013
71
59
18
41
Гевгелија
Кога се игра натпреварот со Литванија????
Минатата година игравме пријателска против нив на гости,салата беше полна и навиваа како да е финале на светско првенство.И пак ги скинавме.
Мислам дека вреди да им се врати во иста мера и сега.Не знам кога е,ако не сум на работа ќе тркнам до Ск.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Кога се игра натпреварот со Литванија????
Минатата година игравме пријателска против нив на гости,салата беше полна и навиваа како да е финале на светско првенство.И пак ги скинавме.
Мислам дека вреди да им се врати во иста мера и сега.Не знам кога е,ако не сум на работа ќе тркнам до Ск.
На 17ти од 20:00,картите се 150 денари за горните трибини и 250 за долните.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ку Рајбер

Ку Рајбер

Полноправен Член
2 август 2013
71
59
18
41
Гевгелија
Воглобала добар натпревар.
Ама јеби га,зашо Костовски толко време дрема на клупа????Шо кој к*р го форсирте Соколов?
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Воглобала добар натпревар.
Ама јеби га,зашо Костовски толко време дрема на клупа????Шо кој к*р го форсирте Соколов?
А Костовски јакиот играч демек? Соколов е барем поискусен од него и затоа повеќе минутажа добива.Можевме многу подобро ама добро сепак ова не беше битна утакмица.
Антич си мисли ако потпишал договор во НБА и сега е шутер невиден па затоа само тројки шутира како да игра баскет во маало,10 тројки мислам дека утна вечерва,јак шутер нема што,вака ако прави и во НБА ќе го гледаме на клупа само.
Самарџиски па(facepalm),дрво дрвосано поима си нема човеков најсериозно,со неговата висина да не може да погоди од под кош е срамота.Ако го земат овој во Словенија готови сме.Мене само тоа не ми се допадна,што центрите шутираат тројки и не можат да погодат под кош,другите супер беа.
 

Ку Рајбер

Полноправен Член
2 август 2013
71
59
18
41
Гевгелија
А Костовски јакиот играч демек? Соколов е барем поискусен од него и затоа повеќе минутажа добива.Можевме многу подобро ама добро сепак ова не беше битна утакмица.
Антич си мисли ако потпишал договор во НБА и сега е шутер невиден па затоа само тројки шутира како да игра баскет во маало,10 тројки мислам дека утна вечерва,јак шутер нема што,вака ако прави и во НБА ќе го гледаме на клупа само.
Самарџиски па(facepalm),дрво дрвосано поима си нема човеков најсериозно,со неговата висина да не може да погоди од под кош е срамота.Ако го земат овој во Словенија готови сме.Мене само тоа не ми се допадна,што центрите шутираат тројки и не можат да погодат под кош,другите супер беа.

Мислам дека и Бо не се занараше многу,а за Самарџиски стварно ми е криво,има потенцијал детево ама не му оди.Дамјан се покажа дека е подобар од Војдан,а Антич лета во облаци моментално.Тоше е изморен,Чехо не го бива отсекогаш.......
Ако го повториме успехот од Литванија-НА КОЊ СМЕ.
П.С. Костовски е лудница играч за разлика од Соколов.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Мислам дека и Бо не се занараше многу,а за Самарџиски стварно ми е криво,има потенцијал детево ама не му оди.Дамјан се покажа дека е подобар од Војдан,а Антич лета во облаци моментално.Тоше е изморен,Чехо не го бива отсекогаш.......
Ако го повториме успехот од Литванија-НА КОЊ СМЕ.
П.С. Костовски е лудница играч за разлика од Соколов.
Можеби е лудница играч не е искусен,ова ќе му е прво европско на кое ќе игра,ќе видиш дека ќе му се тресат рацете кога ќе почне првенството.
Дамјан и Војдан се супер и двајцата само нека продолжат така,а Илиевски паднал многу во форма можеби не се замараше многу и тој денес ама мора да се подобри зашто само тие играчи ја држат репрезентацијата овие другиве со таквата игра ништо не прават.
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Брат устфари кфм мафија, нели вииш немаше признание за Марин Докузофски алоооо па он е најјак трењер бре, он е наише напраија за репрезентацију , четфрто место у Јуроп еееееј, срамота, ако ги е што изгубиле, не на играчи, него на људи од кфм што изгубиле на дваес годишницу од федерацију, а и ти што викаш ти, сфе пет шес душе играсфа, клупу слабо слабооо... пријатељска е бе, дај сто коша, а не тфрд калибар до јаја
тачка : )
 

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
Ги поштувам и навивам за сите Македонски репрезентации арно ама незнам зошто нашиве имаат тенденција краткорочно да вложуваат во успесите. Ќе бидат добри еднаш и после никаде ги нема. Сеа засеа само на Ракометов се надевам и се радувам (мислам на клубскиот) . Некако патиме од оној 10 годишен синдром- ќе напраиме успех некаков и 10 години ни глас ни топка.