Луѓе без осет, досадии, крлежи, фластери

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Сте почувствувале ли на ваша кожа некоја таква тешка пијавица, која нема осет, и се лепи за вас, ви се навира во друштво, во врска, и не ве остава да дишете?
Колку непријатни можат да бидат тие ?
Кој е најуспешниот начин за откачување на ваквите давежи?
Дали и на Фејсбук имате такви личности што ве дават, ви досаѓаат.... ?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Gemini

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
не сум имала такви.... можеби и мене никој не ме сака.... проклета судбина
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
не сум имала такви.... можеби и мене никој не ме сака.... проклета судбина
Сметај се за среќница. (зборам за она што немаш налетано на вакви. Нејќеш... навистина нејќеш!)
Имам искуство со вакви. ИСкрено егоистично постапувам, ги држам на дистанца кога ќе ми притреба друштво. Не сум фин со нив, ги откачувам ако ми се качуваат на глава (а тоа го прават веднаш по едно видување), но знам дека ќе се враќаат. НЕ дека патат по друштво туку немаат сопствен живот па мораат да се вшмукаат во сечие друштво. Тажното е што муабетот со нив преовладува само со нивните проблеми, нивните случки, они се секогаш најгласните, дури и на еден начин се праат attention whore со правење на низа мали глупи инциденти - се со цел да бидат забележани во друштвото. Секој со своите проблеми, но овие не ми се first world problem во животот.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Имам(в) такви досади у друштво. Заминав у Скопје да студирам и веќе немам проблеми:)
 

Maks

Староседелец
Ауууу пајаци, ги има многу и не можеш да се откачеш од нив лесно имам у друштво еден таков не можам да дишам од него дури мислам дека никој нема таков друг на светот како него ептен стега за некој работи :rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TIGERWOMAN31SK

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Имам две на фб од тој тип. Едната ми е добра другарка, океј девојче, ама кога ќе се зазбборува на фб....удав. Во живо не правби толку муабет колку на фб и тоа се на некои банални теми...
И уште една: таа учи во моето училиште. Во ходник да се сретнеме ни здраво не вели, а на фб е давеж жив.
Во живо ги немам таквите давежи, а и кога сум сретнала некој/а сум го/ја избегнувал/а.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Имам една колешка што е вистинска пијавица! Кога ќе ни се стави, оди откачи ја. :franticТресе глупости, зборува работи што никој не го интересираат, кажува лични работи што доста често се шокантни. Човек без осет...
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: 84 sk_Y ^_-

mila mila

Истакнат Член
31 март 2012
192
154
343
Уф такви ги има многу околу мене.Просто неможам да ги поднесам.
И се наоѓам некакви изговори да не бидам во нивно друштво.
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Околу мене има доста многу. И на фб има многу. Така да или не им пишувам, или на живо не им обрнувам многу внимание. Али и јас не сакам да замарам многу, ако пишам на некој на фб и гледам дека враќа добро, ако не блок-делит, што ќе ми е. Мада и роднина да е, се пред себе бришам. :D