Лошо искуство со вашиот телефон

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
На времето кога беа популарни Нокиа 3310, поминував улица, и дека плиток ми беше џебот, ми падна телефонот и како што бев во трчање телефонот пред мене ја помина улицата и малце го ѕвекна кола. И за среќа уште беше жив. Магаре телефон, гајле немаше.

А па на еден Сони Ериксон W880 кока кола ми се има истурено (сакаше како амди бајрам да стане) и за среќа и на тој ништо не му беше. Коска телефон.

А сега овие денешниве, да го спуштиш на маса од 5 сантиметри ќе се расипе. :rofl

Дали сте имале до сега вакво искуство со вашиот телефон?

abe46ff7cce2cd49294f31649e5f4e1c_400x1000.jpg
 

Dr.Gonzo

Истакнат Член
23 февруари 2012
652
1,916
393
Fukushima
www.gonzo.com
На времето кога беа популарни Нокиа 3310, поминував улица, и дека плиток ми беше џебот, ми падна телефонот и како што бев во трчање телефонот пред мене ја помина улицата и малце го ѕвекна кола. И за среќа уште беше жив. Магаре телефон, гајле немаше.

А па на еден Сони Ериксон W880 кока кола ми се има истурено (сакаше како амди бајрам да стане) и за среќа и на тој ништо не му беше. Коска телефон.

А сега овие денешниве, да го спуштиш на маса од 5 сантиметри ќе се расипе. :rofl

Дали сте имале до сега вакво искуство со вашиот телефон?

Отвори ја прикачената датотека 8211
Не е чудно што останал жив телефонот, чудно е што колата и возачот останале живи и здрави. Преживеа така? (worried)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: UnFleur and emzzy

Dr.Gonzo

Истакнат Член
23 февруари 2012
652
1,916
393
Fukushima
www.gonzo.com
Сони Ериксон к800 ми падна у шоља и тоа пуна со полутечни отпадни материи да не кажам пролив(puke) и ништо не му беше се исуши за 1 ден, арно ама 3 недели ми смрдеше телефонот, ја извади мобиљката да и упишам број на цура, бољи да не извадив, у несвес и двајцата паднавме и после ко се освестиме ми вика шо се деси, па ја излажав нешто демек аморова стрела не застрелала и двајцата, и после старошколски и го пишав мојот број на салфетка ама не ми се јави :|
 

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
Алкател ц717 :place една година немаше откако го зедов школо во вц од џеб ми падна на земја се расклопи и само батеријата ми остана за спомен другото право во канализација отиде :(:) обичен телефон ама многу го сакав..:)
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Имав една нокиа ама не ми текнува на моделот. Имаше паѓано и станувано и ништо не и беше. Се до тој за неа кобен за мене среќен ден. Спиев, а телефнот до мене на кревет. Да ја пуштам раката за да видам сатот колку е, го турнав. Падна и не стана.
Се расипа, не работеше, а и не се потрудив да го однесам на сервис со изговор дека бил од странство донесен и многу пари ќе ми барале ((wasntme)) И така си ќарив ново телефонче.:D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: i_wanna_fly

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
Нејќете да почнам со моите искуства со мобилни (facepalm) Ај покасно, кога ќе си иде газда ќе ви пишам за сите оделно :giggle
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Претпоследниот телефон ми беше samsung d900i. После 2 години носење во мал и тесен џеб, се направи точка во дисплејот. Исто така, 2 пати ми се истури пиво, и по вториот пат почна да лепи и сега споро се отвара. Летоска, добри 10ина пати, ми падна од горен кревет, трескајќи се по пат меѓу креветите и ѕидот, за да падне на плочки, и ништо не му е, брат ми го користи.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marick14

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Имав еден Nokia 6131 и ми падна во шолја....какви маки имав дури го зедов... Мислев, мислев, мислев со што и на крај раката ја пикнав и го извадив ХАХА :sram :giggle Па ништо не му беше..
Друг пат Nokia N95 мислам беше...бев во маало игравме граница и зедовме чипс да јадеме..јас во ќесата за ѓубре го ставив и ми го фрлија во контињер. После сите го баравме во џубре (puke) Уф кога ќе ми текне..и го најдоја едни другарки после го баталив, ми беше грозно да го користам после контињерот :rofl
BTW. true story !
REDDIT.jpg