1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Листа на теми од областа "Турбофолк"

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Selma, 10 февруари 2013.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  За обожавателите на турбофолот да не се мачат и ги пребаруваат темита или пак да отвараат дупли теми, еве им едно олеснување. Имапе предлози за подфорум турбо-фолк, но според мене тоа неам смисла, па еве вака малку по прегледно ќе биде.

  Изведувачи:

  Драгана Мирковиќ
  Љубиша Стојновиќ - Луис
  Шабан Шаулич
  Миле Китич
  Харис Џинович- Haris Đinović
  Митар Мирич
  Стоја Стојанка Новаковиќ
  Мишо Ковач
  Светлана Ражнатовиќ- Цеца
  Аца Лукас
  Преслава
  Кеба Легенда

  Општо:
  Турбо-фолк
   
  На Bum-Bum, Arkantos и melpomena им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели: