Листа на теми во форумот Мода и убавина

Статус
Затворена за нови мислења.

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,239
1,758
113
Малку таму, малку овде...
Листа за теми за мода:

Шопинг:
 1. Онлајн шопинг
 2. Известувања за нови колекции, попусти, распродажби, промоции
 3. На шопинг сами или во друштво?
 4. (Не)одлучност при купување
 5. Шопинг во Солун
 6. Актуелни зимски попусти
 7. Модно пазарување
Облека
 1. Венчаници
 2. Фустани
 3. Каков стил на облекување сакате? (фотографии)
 4. Што никогаш не би облекле?
 5. Моден советник-предлози и критики
 6. Теранова
 7. Костими за капење
 8. Тренд бои пролет 2012
 9. Фармерки
 10. Модни трендови
 11. Која боја преобладува во вашиот плакар?
 12. Идеална комбинација за личност од спротивниот пол
 13. Пинкник фармерки-погодок или промашување
 14. Пижами
 15. Хипстери
 16. Ориентален стил
 17. Матурска вечер
 18. Денес носев...
 19. Облека според формата на телото
 20. Модни комбинации кои ви се допаѓаат
 21. Шиење облека
 22. Unisex мода
 23. Ваша омилена марка (моден бренд)
 24. Андреј Пејиќ-машки или женски модел?
 25. Дали купувате брендирана облека?
 26. Дали ви се случило некој да ве копира и дали ви смета тоа?
 27. Недели на модата
 28. Ваша модна икона
 29. Долна облека
 30. Долна облека за прва брачна ноќ
 31. Victoria's Secret
 32. Оскари '12-Модата на црвениот тепих
 33. Полуматура
 34. Ваш уникатен стил на облекување
 35. Омилени бутици
 36. Нешта што жените ги мразат во стилот на облекување на мажите
 37. Интересни маици
 38. Fake VS Original
 39. Nike(Општа дискусија)
 40. Скејтерски марки
 41. Во бел фустан на туѓа свадба
 
Последна промена од модератор:

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,239
1,758
113
Малку таму, малку овде...
Листа на теми во Убавина:
Физичка убавина
 1. Најубава жена на светот(со фотографија)
 2. Најубав маж на светот(со фотографија)
 3. Најубави нозе
 4. Најсексипилните спортистки
 5. Македонската естрада и убавината
 6. Деколте
 7. Pin up девојки
 8. Кога би можеле, кој дел од своето тело би го промениле?
 9. Силикони- да или не?
 10. Нема ништо посекси од...?
 11. Трикови за разубавување
 12. Oriflame или Avon?
 13. Убаво тело-лошо лице или лошо тело-убаво лице?
 14. Совети за убавина според хороскопскиот знак
 15. Make up трансформации
 16. Остранување на бемки
 17. Домашни козметички препарати
 18. Lush козметички рпоизводи
 19. Козметичко катче
Лице и шминка
 1. Шминка, да или не?
 2. Туторијали за шминка
 3. Предлог шминка
 4. Козметика
 5. Црнки на лицето
 6. Лабело
 7. Флеки од акни на лицето
 8. Влажни марамчиња
 9. Каква маскара користите (препораки и совети)?
 10. Зависност од лабело
 11. Пудра за лице
 12. Каде најчесто купувате козметика?
 13. Пеги-проблем или сепак не
 14. Лосион за лице
 15. Остранување на шминка пред спиење
 16. Моливче за усни
 17. Зелена глина-лек за акни
 18. Момци со шминка
 
 • Like
Реакции: JaMi

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,239
1,758
113
Малку таму, малку овде...
Коса
 1. Фризура
 2. Туторијали за фризури
 3. Плетенка
 4. Седа коса
 5. Бебешки влакна
 6. Мрсна коса
 7. Препарати кои го забрзуваат растот на косата
 8. Рецепти за побрзо растење на косата
 9. Природна маска за коса
 10. На кој начин ја негувате косата?
 11. Бојадисување (фарбање) на косата
 12. Шампон за коса
 13. Третмани против опаѓање на косата
 14. Надградба на коса и вештачки трепки
 15. Каква коса ве привлекува кај спротивниот пол?
 16. Новогодишни фризури
 17. Бојадисување на косата со степ
 18. Mасла за коса
Нокти
 1. Вашите нокти
 2. Нокти - гелни, надградба
 3. Совети за нега на нокти
 4. Предлог за дизајн на нокти
 5. Туторијали за дизајн и лакирање на нокти
 6. Новогодишни нокти
Тело
 1. Каков парфем користите?
 2. Бон-бонс Малиција
 3. Aнтиперспиранти
 4. Депилација
 5. Електролитски депилатор
 6. Антицелулитна масажа
 7. Гел за туширање или обичен сапун за тело?
 8. Производи кои мора/не смее да ги поседувате
 9. Холивудски целулит
 10. Депилирани машки
 11. Бигорексија-машка
 12. Целулит
 13. Козметика Афродита
 14. Рецепти за природно масло/крема за сончање
 
Последна промена од модератор:

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,492
14,405
1,683
во светот на бајките
 1. Стилот на познатите
 2. Second hand облека
 3. Колку време се подготвувате?
 4. Модата се враќа?!
 5. Македонски модели
 6. Фустаните од хартија го донесоа светот на модата во Охрид
 7. Summer Styles
 8. Must have парчиња облека за секоја жена
 9. Plus size модели
 10. Ulyana Sergeenko 2012
 11. Dior Addict кампања
 12. Познати парфимерии,дрогерии и НАЈ парфеми за мажи и жени
 13. Влијанието на Американското знаме врз модата
 14. Тренд бои пролет/лето 2012
 15. Женска убавина
 16. Мис на Македонија
 17. Кампања против тестирање козметика врз животни
 18. Како да изберете совшен градник?
 19. Eсенски тренд
 20. Најубава актерка
 21. UGG чизми
 22. Хулахопки
 23. Дали сте во мода?
 24. Зимски тренд 2012/2013
 25. Тренерки
 26. Што да се носи за Нова Година?
 27. Омилена манекенка
 28. Омилена реклама за мода и убавина
 29. Деловна облека М/Ж
 30. Модни новости 2013
 31. Пролет-лето тренд 2013
 32. Тренд обувки пролет/лето 2013
 33. Kако изгледам најдобро/како се грижам за себе?
 34. Што со старите алишта?
 35. Компулсивно растроено купување
 36. Популарни модни блогови
 37. Модни идеи-направи сам
 
Последна промена:
Статус
Затворена за нови мислења.