1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Листа на теми во ''Образование''

Дискусија во форумот 'Образование' започната од JaMi, 28 јуни 2014.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
  1. Задолжително да се прочита!
  2. Студентски прашања
  3. Помош за проектни задачи/состави/писмени
  4. Дали ги броите деновите до летото?
  5. Екстерни тестови
  6. УКЛО-Битола
  7. Бранење на дипломска
  8. Школување на приватен или државен факултет?
  9. Изработка на бизнис план
  10. Факултет по желба на родителите
  11. Економски или правен факултет?
  12. Помош околу материјали за испит?
  13. Каде планирате да се запишете во средно училиште?
  14. Помагање во активностите за училиште/факултет
  15. Семинарска работа
  16. Скратени часови
  17. Патронен празник на вашето училиште
  18. Учи сине,да не работиш
  19. Правилно пишување на зборовите
  20. Усно или писмено одговарање
  21. БАС (Бизнис Академија Смилевски)
  22. Сместување за студенти
  23. Неформално образование
  24. Целта на образованието
  25. Средношколски глупости
  26. Слободното време кај младите
  27. Бркање од час
  28. ''Бисери'' од училиште
  29. Слаби оцени
  30. Математика
  31. Економски Факултет-Прилеп
  32. Што учите?
  33. Причините зошто младите ''капацитети'' ја напуштаат Македонија?
  34. С.У.Г.С. ''Раде Јовчевски-Корчагин''
  35. Кои факултети се меѓународно признати?
  36. ФОН
  37. Немирни ученици
  38. С.Е.П.У.Г.С. ''Васил Антевски-Дрен''
  39. Најнесаканите професори
  40. Универзитет ''Св. Кирил и Методиј''
  41. Каде го завршивте средното образование?
  42. Туризам и бизнис логистика
  43. Школи за странски јазици
  44. Кои квалитети најмногу ги цените кај професорите?
  45. Ветеринарен Факултет
  46. Првиот ден во средно/на факултет
  47. Студентски стипендии и кредити
  48. Кој влијае при изборот на факултетот?
  49. Препишување
  50. Државна матура
  51. Матура (англиски јазик)
  52. Натпревари
  53. Најперспективен факултет
  54. Студирање во странство
  55. Паралелно студирање
  56. Спомени од школските денови
  57. Трансфер од еден на друг факултет
  58. Универзитет ''Гоце Делчев'' - Штип
  59. Упис на магистерски студии во Словенија
  60. Државен натпревар по англиски јазик
  61. Размена на средношколци
  62. Студентски картици
  63. Условување на факултет
  64. Медицински факултет
  65. Конкурс за упис на докторски студии во Љубљана (Словенија)
  66. Правен факултет во Љубљана
  67. Хемија
  68. Дали сте задоволни од условите за наставата во вашето училиште?
  69. Бега(в)те ли од часови/предавања?
  70. Образовен кадар
  71. С.У.Г.С. ''Јосип Броз-Тито'' Скопје
  72. Ваучери за компјутер
  73. Задолжително средно образование
  74. Да си студент во Македонија значи...
  75. Факултет за туризам и угостителство-Охрид
  76. Неколку техники како да учите поефективно
  77. Омилен и најнеомилен предмет во основно/средно
  78. Добро средно училиште било каде во Македонија?
  79. Средно драмско училиште во Македонија?
  80. Историја
   
  #1 JaMi, 28 јуни 2014
  Последна промена: 29 јуни 2014
  На Aristokrat му/ѝ се допаѓа ова.
 2. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
  81Стручно или гимназиско образование
  82.Меѓународно Славјански Институт „Гаврило Романович“ -Св.Николе и Битола
  83.Градежен факултет
  84.Технички факултет-Битола
  85.Американски гимназии
  86.Униформи
  87.Во стан или во студентски дом?
  88.Образовни и едукативни емисии
  89.Кавадарчанец освои бронза на натпревар за генијалци Бо Њу Јорк
  90.Аплицирање на универзитет во странство
  91.Музеологија
  92.Просек за во средно
  93.Приватни универзитети во Скопје
  94.Помош за завршен испит
  95.Хералдика
  96.Факултет за дипломатија и меѓународни односи
  97.МИТ Универзитет
  98.Низ што поминуваат децата од кинеско село за да стигнат до училиште
  99.Странски јазици
  100. Сé за стипендии
  101.На училиште секоја сабота до крајот на учебната година
  102.Помош за преведување
  103.Студентите во амфитеатар
  104.Значење на зборовите
  105. Полуматурска вечер
  106.ФИНКИ Vs.ФЕИТ
  107.Насислтво во училиштата
  108. Начин на предавање
   
  #2 JaMi, 29 јуни 2014
  Последна промена: 25 февруари 2015
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели: