Линкин Парк (Linkin Park)

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
првата песна која ја слушнав од Lq беше декември 2004та, кога бев осмо одделение.....ме бендиса што се вели скроз на скроз....
тоа е Numb/Encore
омилени од нив ми се речиси сите песни.....
ќе издвојам уште 4 затоа што толку ми дозволува форумот (5 медиа линкови во пост)



 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
НАЈНАЈНАЈомилена група. Како помала слушав рап, Еминем конкретно. Во средно првпат слушнав за Линкин Парк, слушнав неколку нивни песни и ептен ми се допаднаа (можеби заради рап делот :)).
Оттогаш можам да кажам целосно ми се смени вкусот за музика, почнав да слушам рок, со тек на време и метал... Да не навлегувам во таа тема. :)
Кога сум нервозна (и тоа мнооогу, кога вријам одвнатре) 2-3 песни на ЛП и одма сум смирена... Некои слушаат балади за смирување, ама кај мене само овие делуваат. :D

Омилена песна:


Не знам зошто, едноставно секогаш ми била поубава од другите.


п.с. Среќен роденден на Честер, иако помина веќе полноќ, за мене уште е 20ти. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Првите албуми ги кршев од слушање. Новиве ми се тапа до немајкаде. Не им требаше да сменат стил, ама тоа е нивен избор. Сеуште си ги слушам оние старите добри песни.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: DarkPassenger

LMFAO

Истакнат Член
8 април 2012
381
301
63
Во последно време ги нема нешто.. иначе ги слушав пред неколку години. Омилени песни од нив ми се:



и

 

The puss in boots

Староседелец
27 февруари 2012
221
147
1,043
27
Охрид
прва песна која ја слушнав беше


а и до ден денес ми остана една од омилените

после:


и исто за Cover од Rolling in the deep:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: foREVer