Лесни но ефикасни вежби за затегнување на стомакот? | Црнобело Форум

Лесни но ефикасни вежби за затегнување на стомакот?

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,199
1,133
Прави стомачни, странични, внимавај на исхрана и трчај не кеј и ќе имаш затегнат стомак.
 

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,412
1,103
Низ населба трчај :-D
Трчај до продавница кога ќе те пратат.

Нема населби, мал е градов. Нема трака за велосипедисти камо ли за луѓе што сакаат да трчаат.

Продавниците ми се преблиску за да има ефект трчањето.

anyways, фала на сарказмот ;)
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,896
7,382
1,153
Big Sur
Другарка вежбаше уз видеата на типкава и доби супер резултати.
Има доста потешки workouts, но ова видео е едно од полесните, а ми се допаѓа и како се направени - со одбројувања, со паузи, музика, итн.

А, од ова пократко и полесно - здравје.
За ефикасно не знам баш. :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr