Лабело (препораки)

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
Зависна станав од ова,ептен ме бендисува..


Rosal_Lipbalm_mazilo_za_ustnice_Shine_On_Me.jpg
 

dalmatian

Полноправен Член
2 март 2014
50
12
8
Какво лабело користите? Јас користам Нивеа и Росал и навистина сум задоволна :)
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Вчера си купив ново лабело и си реков, ае за промена ќе пробам Rosal. Земав мед и млеко зошто, еј колку лошо може да биде ако е со мед? Да, ноже да биде многу лошо. Екстремно лошо. Прво и основно, нема ни мирис ни вкус на мед и млеко, туку на парфем. Толку е грозно што по некое време ти се приповратува. Второ, не знам што имаат ставено у него, али не е од оние убавите мазни нормални лабела, туку е РАПАВО. Боцка. Никогаш немам пробано полошо лабело...
 

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Вчера си купив ново лабело и си реков, ае за промена ќе пробам Rosal. Земав мед и млеко зошто, еј колку лошо може да биде ако е со мед? Да, ноже да биде многу лошо. Екстремно лошо. Прво и основно, нема ни мирис ни вкус на мед и млеко, туку на парфем. Толку е грозно што по некое време ти се приповратува. Второ, не знам што имаат ставено у него, али не е од оние убавите мазни нормални лабела, туку е РАПАВО. Боцка. Никогаш немам пробано полошо лабело...
Мене сите лабела на Росал ми се мизерија...наместо да ти ја омекнат устата, имам чувство како да сум ставила сапун на уста...ама баш како да се мачкам со сапун...
Најдобри ми беа на нивеа, кои сега ги преименуваја во labello...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MissChievous

I love you

Полноправен Член
12 јануари 2015
29
17
8
25
Не користам лабело, ама користам сјајче за усни.
Вакво слично од АВОН. :D