1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Курсеви

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од Stenak, 20 март 2012.

1. Stenak

Stenak Полноправен Член

Зачленет на:
    19 февруари 2012
    Мислења:
    46
    Допаѓања:
    84
    Ми треба помош од оние кое се позапознаени од мене во состојбата на пазарот на труд, во кои области има најголема потреба за нови вработени. Сакам да запишам курс, па ми треба совет што да изберам, кој курс би ми помогнал полесно да се вработам во иднина (ако воопшто некој може) :) .

Cisco, Oracle, Java... ?

2. Jackal

Jackal Староседелец

Зачленет на:
    13 февруари 2012
    Мислења:
    2,031
    Допаѓања:
    2,642
    според мене најубо ти е јава, от ипосле можиш да ги прошириш знаењата на јава ентерпрајс и можиш да одиш после на курс по андроид програмирање зашто е поврзано со јава.. Јас имама мали познавања на јава , планирам преку летото да ги проширам и од септември да ода м андроид програмирање, зашто андроид апликациите ке бидат на цена во наредниот период

На Stenak му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Stenak

Stenak Полноправен Член

Зачленет на:
    19 февруари 2012
    Мислења:
    46
    Допаѓања:
    84
    Јас од сите горенаведени имам основни познавања, од фалултет и слично. Јava и Oracle ми се најпривлечни, некако не ме влече Cisco.

4. Jackal

Jackal Староседелец

Зачленет на:
    13 февруари 2012
    Мислења:
    2,031
    Допаѓања:
    2,642
    јас немам никаков искуство со никој од тие јазици , само со јава имам онака нешто основно чепнато ама планирам летово да ја изучам јавата скрос за од септември да почнам со андроид...

На Stenak му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Priroden

Priroden Староседелец

Зачленет на:
    4 октомври 2012
    Мислења:
    140
    Допаѓања:
    95
    https://drive.google.com/file/d/0B60jzl2-46ttZWxqZV9pY3hMeDQ/view
    Некој да ме упати во ова. Колку време траат овие курсеви?
    Дали некој ептен лаик со учен само паскал во средно би можел да се снајде. Пишува секој со средно може да се пријави, ама колку ќе научи е прашањето?
    Дали би ми користел сертификатот на пример во барање работа.
    Ја си имам друга работа солидно платена за наши услови, али сакам да пробам и нешто друго да научам.

6. existence

existence Boolean
    Член на администрација Админ

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    7,391
    Допаѓања:
    9,099
    Потребно е да знаеш онака барем основни работи програмирање т.е. логиката, а после синтаксите се најмал проблем. Не сум бил овде но претпоставувам потребно е некое предзнаење од мрежи и компј. комуникации (барем онака да се знае како функционира на крупен план).
    За веб дизајн не мора ни тоа, единствено што е потребно е добра волја за учење материја.

На Priroden му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: