1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Курсеви

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од Stenak, 20 март 2012.

 1. Stenak

  Stenak Полноправен Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  84
  Ми треба помош од оние кое се позапознаени од мене во состојбата на пазарот на труд, во кои области има најголема потреба за нови вработени. Сакам да запишам курс, па ми треба совет што да изберам, кој курс би ми помогнал полесно да се вработам во иднина (ако воопшто некој може) :) .

  Cisco, Oracle, Java... ?
   
 2. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  според мене најубо ти е јава, от ипосле можиш да ги прошириш знаењата на јава ентерпрајс и можиш да одиш после на курс по андроид програмирање зашто е поврзано со јава.. Јас имама мали познавања на јава , планирам преку летото да ги проширам и од септември да ода м андроид програмирање, зашто андроид апликациите ке бидат на цена во наредниот период
   
  На Stenak му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Stenak

  Stenak Полноправен Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  84
  Јас од сите горенаведени имам основни познавања, од фалултет и слично. Јava и Oracle ми се најпривлечни, некако не ме влече Cisco.
   
 4. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  јас немам никаков искуство со никој од тие јазици , само со јава имам онака нешто основно чепнато ама планирам летово да ја изучам јавата скрос за од септември да почнам со андроид...
   
  На Stenak му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Priroden

  Priroden Староседелец

  Зачленет на:
  4 октомври 2012
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  95
  https://drive.google.com/file/d/0B60jzl2-46ttZWxqZV9pY3hMeDQ/view
  Некој да ме упати во ова. Колку време траат овие курсеви?
  Дали некој ептен лаик со учен само паскал во средно би можел да се снајде. Пишува секој со средно може да се пријави, ама колку ќе научи е прашањето?
  Дали би ми користел сертификатот на пример во барање работа.
  Ја си имам друга работа солидно платена за наши услови, али сакам да пробам и нешто друго да научам.
   
 6. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Потребно е да знаеш онака барем основни работи програмирање т.е. логиката, а после синтаксите се најмал проблем. Не сум бил овде но претпоставувам потребно е некое предзнаење од мрежи и компј. комуникации (барем онака да се знае како функционира на крупен план).
  За веб дизајн не мора ни тоа, единствено што е потребно е добра волја за учење материја.
   
  На Priroden му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: