Културно Уметнички Работници | Црнобело Форум

Културно Уметнички Работници

Achernar

Староседелец
31 август 2013
2,564
3,838
1,153
Културно Уметнички Работници (или к*р) е македонска рок/панк музичка група. Формирана е во март 1999 година, преку спојување на членови од групите Тотално опуштање, No Name Nation, Бомбашки Процес, Рок агресори и Жолтица на бродот Баунти.


 
Последна промена од модератор:

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,447
9,155
1,683
Кушкундалево
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec