1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Културно Уметнички Работници

Дискусија во форумот 'Групи' започната од İncognito, 25 април 2016.

 1. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,485
  Допаѓања:
  3,760
  Културно Уметнички Работници (или к*р) е македонска рок/панк музичка група. Формирана е во март 1999 година, преку спојување на членови од групите Тотално опуштање, No Name Nation, Бомбашки Процес, Рок агресори и Жолтица на бродот Баунти.   
  #1 İncognito, 25 април 2016
  Последна промена од модератор: 26 април 2016
  На Makedonec, Prashina и malo им се допаѓа ова.
 2. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  [​IMG]
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: