1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Културен Diss

Дискусија во форумот 'Колумни' започната од Deviously Devilish, 9 септември 2012.

 1. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536
  Да ви се пљукнам ја у вашата елоквентност и вашето незамарање околу целата музичка сцена. За вкусови не се расправало,жити мајка? Израз што го користите за да се оградите од туѓи мислења околу вашето слушање шлајмовини? И вие демек сте пораснале,додека дојде моментот коа ќе ве фати туга зошто не дојде вашиот омилен музичар да настапуе у Македонија,веруем некој музичар што не е баш прочуен,и у тој момент сфаќате колку сте у г**на пошто тој ден кај вас настапуе Аца Лукас и ќе грми. Не е лошиот дел што вие слушате музика која се нарекува музика само заради структурата,лошото е што веќе прифативте да живеете со секакви срања,па и со ова. Не е глуп ниеден од музичариве,глупа е рајата што после толку противење на крај реши да ја прифати широкоградо,ко Холи Холстон,и дури и да ја брани и да се сметате себеси за интелигентни суштества. Кај е вашиот став,чеда божји? Mузиката не треба да биде нешто што вас ќе ви се пушта у клуб за вие да ги тресете вашите задници и да ги мафтате руките ко фоки. Музиката е нешто што треба да ви создаде одредена емоција,одредена слика,а не пролив. За вас се хејтери сите оние,нажалост малкумина,што останаа на ставот и не прифатија да тонат у глупост. И они се тиња,така? Се мењате и вие ко времето,растете,само не созревате.
   
  На Lena, parvati, Deviously Devilish и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,048
  Допаѓања:
  6,666
  Благодарение на колумнава, на братучед ми му се подигна самосвеста и сфати дека Д`талистика и Шитологија се тиња.
  Веќе не е затупавен, само благодарен зошто бил спасен.
   
  На Lena, $3Я3|\||)&p&†Y и slb_bobo им се допаѓа ова.
 3. Metalomania

  Metalomania Нов член

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  3
  One word - Awesome
   
  На Deviously Devilish му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ~ Скарлетка ~

  ~ Скарлетка ~ Активен Член

  Зачленет на:
  25 октомври 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  204
  ахх... морам да коментирам. не знам дали оваа ти е пред тоа провинцијалската или после а не е ни битно ама наредната нека не биде хејтерска, нека биде хипичка if you know what i mean. ти беше искоментирано дека со вреѓање на други не функционира форумов. правилата ги прочита? значи не е битно кој го плукаш, битно плукаш други. може па и ги познавам луѓево... не е сеедно да си од другата страна на мониторот во тој случај. стрикно за темава имам две работи да ти кажам: плати па клати... и ако ти знаеш подобро, сними. ќе кажев и многу повеќе ама немаше да биде фер према тебе па ќе си поќутам.
   

Сподели: