1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Креации од отпадоци

Дискусија во форумот 'Дизајни' започната од Мортидо, 9 април 2012.

 1. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Lena, ~ Скарлетка ~, Bibi@ и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Tim Noble и Sue Webster

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
   
  На Alley3112, melpomena, Мортидо и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На bonboonka, ~ Скарлетка ~ и Bibi@ им се допаѓа ова.
 4. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Gugger Petter, користи весници.
  Gugger-Petter.jpg home.jpg Gugger Petter 12.jpg 1282145847.jpg

  Vik Muniz, користи секакви отпадоци, земја, прашина, прљавштина...
  MUNIZ-4-popup.jpg vik-muniz-che.jpg z14_vik_muniz_-_atalanta_and_hippomenes_after_guido_reni_pictures_of_junk.jpg
   
 5. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG][​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG][​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG][​IMG]
   
  На Lena, ~ Скарлетка ~ и Bibi@ им се допаѓа ова.
 6. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,676
  image.jpg

  би ги направила,но...
  нема да се стопи пластиката од сијалицата?

  image.jpg
   
  #6 Lena, 25 февруари 2014
  Последна промена од модератор: 25 февруари 2014

Сподели: