Креативна смс која сте ја добиле или пратиле некому

Glorry

Истакнат Член
14 февруари 2012
262
369
63
Со ваквите пораки,им покажуваме на луѓето колку ни значат и дека мислиме на нив.Со оглед на тоа што веќе на сите мобилни оператори има поставено бесплатни минути па подобро ни е да се слушаме,добивањето на ваква порака ни го разубавува денот,мами насмевки и ја буди инспирацијата во нас.
Еве јас ќе започнам прва...

Љубов,
Би било добро да си до мене,да те гушнам силно и никогаш да не те пуштам,мислам на тебе.
Ти праќам безброј бакнежи да те стоплат во овие ладни ноќи,знај дека премногу ми значиш и сакам да те гледам среќна.Сонувај слатко. Те сакам
п.с Едвај чекам да заспијам,оти знам дека ќе си ми во сон ! :p

 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Оваа ми ја пратија од еден роднина од Србија, јас си ја преведов и си ја праќав на поблиски. :D

Сибирско здравје, еврејско богатство, француска љубов , амерички сон, циганска секиранција, се другото македонско (беше кинеско, но македонско го праќав јас)... Среќна Нова!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Jasmina-Jase and Vladus

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Што да ти посакам? Убавината си ја имаш. Среќата ти е во срцето. Ум? Тој ти е достапен, за да живееш така како што сакаш. Љубов? За што ти е, кога сите околу тебе те сакаат. Тогаш ќе ти посакам: верувај во себе и чекори умерено по патот на животот.
Среќен роденден!

Порака од многу драга личност...Која иако не е блиску до мене...
Има посебно место во моето срце...
Инакуу поракта е за мојот роденден точно во 00:00
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Photographer

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Error 44884:
This message cannot be displayed because it contains a very big hug... Sorry for bothering...

Од најдобриот другар. Во многу лош период, кога не ми беше воопшто до смеење - успеа да ме насмее.